Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sportowo i nowocześnie

Piątek, 19 stycznia 2018, 12:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sportowo i nowocześnie
Fot. UM Boguszów–Gorce
W grudniu zakończyła się inwestycja związana z rewitalizacją budynku hali sportowej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie–Gorcach – na zewnątrz jak i wewnątrz zaszły duże zmiany.

Uczniowie, w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych korzystają już z nowoczesnej sali, wyremontowanych szatni i łazienek.

Odnowienie budynku hali sportowej zostało wykonane w ramach zadania obejmującego rewitalizację zabytkowego centrum miasta Boguszów-Gorce. Wszystkie prace związane z tym obiektem Gmina zrealizowała ze środków własnych, a łączna kwota wyniosła ponad 2 mln złotych.

Zmiany, jakie zaszły zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, widać gołym okiem. Schody wejściowe zostały zastąpione przez dojścia wykonane z kostki betonowej, wyczyszczono i zabezpieczono elewację z cegły; budynek zyskał także nowe okna oraz drzwi. Poza tym wykonano szereg innych prac, m.in. wykonano nowe instalacje, w tym instalacje centralnego ogrzewania z nowoczesną kotłownią i pompą ciepła. Cała sala gimnastyczna zyskała nowy wygląd - wykonano podłogę sportową i zamontowano nowe urządzenia sportowe – drabinki, kosze, siatki oraz elektroniczną tablicę wyników. Uczniowie zyskali też całkowicie nowe zaplecze sanitarne. Ponadto wokół budynku wykonany został drenaż, który zabezpieczy obiekt przed napływem wód gruntowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group