Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3701
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sportowo i nowocześnie

Piątek, 19 stycznia 2018, 12:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sportowo i nowocześnie
Fot. UM Boguszów–Gorce
W grudniu zakończyła się inwestycja związana z rewitalizacją budynku hali sportowej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie–Gorcach – na zewnątrz jak i wewnątrz zaszły duże zmiany.

Uczniowie, w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych korzystają już z nowoczesnej sali, wyremontowanych szatni i łazienek.

Odnowienie budynku hali sportowej zostało wykonane w ramach zadania obejmującego rewitalizację zabytkowego centrum miasta Boguszów-Gorce. Wszystkie prace związane z tym obiektem Gmina zrealizowała ze środków własnych, a łączna kwota wyniosła ponad 2 mln złotych.

Zmiany, jakie zaszły zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, widać gołym okiem. Schody wejściowe zostały zastąpione przez dojścia wykonane z kostki betonowej, wyczyszczono i zabezpieczono elewację z cegły; budynek zyskał także nowe okna oraz drzwi. Poza tym wykonano szereg innych prac, m.in. wykonano nowe instalacje, w tym instalacje centralnego ogrzewania z nowoczesną kotłownią i pompą ciepła. Cała sala gimnastyczna zyskała nowy wygląd - wykonano podłogę sportową i zamontowano nowe urządzenia sportowe – drabinki, kosze, siatki oraz elektroniczną tablicę wyników. Uczniowie zyskali też całkowicie nowe zaplecze sanitarne. Ponadto wokół budynku wykonany został drenaż, który zabezpieczy obiekt przed napływem wód gruntowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group