Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

Środa, 16 kwietnia 2014, 9:00
Aktualizacja: 9:07
Autor: red.
Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich
Fot. Robert Bajek
W poniedziałek na Podzamczu w Filii nr 11 Biblioteki pod Atlantami pisarka Katarzyna Enerlich spotkała się z czytelnikami, którym w barwny i porywający sposób opowiadała o sobie, o swoich książkach, karierze zawodowej, swoich przeżyciach i doświadczeniach nie związanych bezpośrednio z pisaniem. Była to druga wizyta pisarki w Wałbrzychu.

-Nie mam za wiele okazji, żeby zwiedzić Wałbrzych, ale jak tu przyjeżdżam to mniej-więcej łapię ten klimat miasta. Wczoraj byłam na rowerowej przejażdżce i zwiedzałam Waszą piękną ziemię. I będę ją zwiedzać jeszcze przez kolejne trzy dni – powiedziała na wstępie Katarzyna Enerlich

Oprócz rozmów o książkach, które jak sama autorka powiedziała w dużej mierze oparte są na prawdziwych historiach – zarówno zasłyszanych, nadesłanych przez czytelników jak i osobiście przeżytych, podczas spotkania mowa też była o tym, w jaki sposób Katarzyna Enerlich została pisarką, o pracy redakcyjnej, o pracy w urzędzie i o trudnej, ale ostatecznie trafnej decyzji porzucenia wszystkiego dla pisania.

Pochodząca z Mrągowa Katarzyna Enerlich jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej olsztyńskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jako dziennikarka współpracowała między innymi z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną i Gazetą Olsztyńską. Jej publikacje znajdowały się w prasie ogólnopolskiej, takiej jak między innymi „Cogito”, „VariArt”, czy „Natura i Ty”. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Katarzyna Enerlich jest autorką takich książek jak „Czarodziejka jezior”, „Czas w dom zaklęty”, „Kiedyś przy Błękitnym Księżycu”, Kwiat Diabelskiej Góry”, „Oplątani Mazurami”, a także serii „Prowincja”: „Prowincja pełna marzeń”, „Prowincja pełna gwiazd”, „Prowincja pełna słońca”, „Prowincja pełna smaków” i „Prowincja pełna czarów”. Jest również współautorką czterech antologii poetyckich. Za swoje osiągnięcia otrzymała Medal Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego a także Nominację do Tytułu "Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur".

Poniedziałkowe spotkanie z Katarzyną Enerlich było ostatnim spotkaniem w podzamczańskiej Filii nr 11 Biblioteki pod Atlantami, przed przeniesieniem jej do nowej siedziby.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group