Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem

Sobota, 11 marca 2017, 6:46
Aktualizacja: 8:42
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem, zorganizowane wspólnie przez WOK i wałbrzyską Bibliotekę pod Atlantami.

Pochodzący z Warszawy Tomasz Raczek - publicysta, wydawca, krytyk filmowy, autor programów telewizyjnych i radiowych jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Wśród wielu znaczących dokonań Tomasza Raczka warto wymienić prowadzony wraz z Zygmuntem Kałużyńskim cykl telewizyjny "Perły z lamusa", stworzenie od podstaw polskiej edycji "Playboya", wprowadzenie na lokalny rynek tygodnika "Gala" czy stworzenie dwóch kanałów filmowych: nFilm HD i nFilm HD2. Tomasz Raczek pracował jako kierownik literacki Zespołu Filmowego "Oko", Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Komedia w Warszawie i Teatru Muzycznego w Gdyni. Prowadził między innymi programy w TVP, Canal+, TOK FM, RMF FM, PR. Jest właścicielem Instytutu Wydawniczego Latarnik. Za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Podczas spotkania Tomasz Raczek w barwny i interesujący sposób opowiadał o sobie, o czasach studenckich, o swojej pracy zawodowej, o swoich pasjach i zainteresowaniacha także o życiu prywatnym. Przywoływał zarówno wspomnienia zabawne, jak też całkiem poważne, jak na przykład budującą się długi czas przyjaźń z Zygmuntem Kałużyńskim. Niewątpliwie dla licznie zgromadzonego grona słuchaczy spotkanie było niezwykłym wydarzeniem. Wczorajsze spotkanie z Tomaszem Raczkiem odbyło się w ramach akcji Piaskowa Góra Coolturalna Reaktywacja, stanowiącej inaugurację działalności WOK-u i Biblioteki pod Atlantami w nowo wyremontowanej siedzibie przy ulicy Broniewskiego 65A. W ramach akcji Piaskowa Góra Coolturalna Reaktywacja zarówno dzisiaj jak i jutro odbędzie się wiele imprez, warsztatów, koncertów i przedstawień. Szczegółowy program Coolturalnej Reaktywacji dostępny jest na stronach internetowych wałbrzyskiego WOK-u i Biblioteki pod Atlantami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group