Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie maturzystów sprzed 60 lat

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 stycznia 2014, 6:25
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
W Hotelu Camelot w Szczawnie–Zdroju odbyło się niezwykłe spotkanie, w którym udział wzięli byli uczniowie wałbrzyskiego Liceum Pedagogicznego, którzy w roku 1954 pisali maturę.

Do matury w roku 1954 podeszło 42 uczniów Liceum Pedagogicznego w Wałbrzychu. Organizatorzy spotkania od września ubiegłego roku starali się wszelkimi sposobami dotrzeć do jak największej ich liczby. Udało się to w 27 przypadkach a z częścią osób organizatorom spotkania w żaden sposób nie udało się skontaktować. Organizatorzy wysłali do byłych maturzystów 24 zaproszenia, z czego 16 osób potwierdziło swoje przybycie. Absolwenci Liceum Pedagogicznego w Wałbrzychu przybyli na spotkanie z różnych zakątków Polski – głównie z miast Dolnego Śląska, ale także z Częstochowy czy Warszawy.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania gości. Była lampka szampana, były też kwiaty. Następnie chwilą ciszy uczestnicy spotkania uczcili pamięć osób, których nie ma już w ich gronie. W dalszej części każdy opowiadał o sobie, o swojej karierze, dokonaniach i osiągnięciach w ciągu 60 lat, które upłynęły od czasu napisania matury. Nie zabrakło też opowieści i wspomnień związanych ze szkołą, nauczycielami i wspólnymi przeżyciami. Organizatorzy zapewnili miłą atmosferę, dobrą zabawę, poczęstunek, muzykę a w planach znalazły się również tańce.

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania była Janina Hojden-Lipkowska - Społeczny Dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Astral 20-01-2014 18:05
Naprawdę świetna rzecz, mam nadzieję, że ja również doczekam takiej chwili :)
~żul 22-01-2014 17:04
Nie załapiesz się,Twój czas już minął....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group