Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie Noworoczne w Starej Kopalni

Sobota, 12 stycznia 2019, 10:22
Aktualizacja: Niedziela, 13 stycznia 2019, 10:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie Noworoczne w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się wczoraj tradycyjne Spotkanie Noworoczne, podczas którego prezydent Roman Szełemej podsumował ważne wydarzenia, projekty i inwestycje 2018 roku i mówił o planach na rok 2019.

- Myślę, że miniony rok był dobry i myślę, że lata następne też będą dobre, dlatego że dobre rzeczy będziemy kontynuować, a więc mieszkania, "Czysty Wałbrzych", remonty dróg, wszystko co się wiąże z jakością życia. Co było najważniejsze? Myślę, że mieszkania. Pojawią się też nowe ważne elementy, które może nie od razu, ale w krótszej czy dłuższej perspektywie wpłyną na obraz, funkcjonowanie miasta, życie. Przed nami niełatwe, ale rozwojowe lata - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Wśród ważnych wydarzeń i projektów minionego roku prezydent Szełemej wymienił między innymi Galę Ambasadorów Wałbrzycha, Festiwal Kwiatów i Sztuki, obchody Dnia Europy, XIX Toyota Półmaraton, Baranowski Tour, Dolnośląski Festiwal Tajemnic, Rock Fest, Metal Mine Festival, Dni Wałbrzycha, Festiwal Ensemble, Letnią Serenadę, wystawę prac Magdaleny Abakanowicz, lampiony pamięci, IV Festiwal Tradycji Górniczych, program "Zielony Wałbrzych", programy rewitalizacyjne i termomodernizacyjne, remonty dróg, budowę mieszkań, program wymiany pieców, Wałbrzyski Klaster Energetyczny, otwarcie podziemi Zamku Książ, rozpoczęcie budowy Trasy Sudeckiej, rewitalizację parku w dzielnicy Rusinowa, remont wiaduktu na de Gaulle'a, wręczenie kluczy mieszkańcom dwóch bloków komunalnych przy Husarksiej, realizację rządowego programu Mieszkanie Plus i rozpoczęcie budowy przystanku kolejowego Wałbrzych Centrum.

- W tym roku musimy sobie poradzić z rozpoczynającą się budową obwodnicy. Pewnie usłyszymy przez następne 3-4 lata od kierowców i nie tylko wiele cierpkich słów, ale żeby było naprawdę zupełnie inaczej i lepiej, na początku musi być trochę gorzej. Przebudowa Placu Grunwaldzkiego, ulicy Chrobrego, Kolejowej, ronda Tesco - to nie będzie się działo w próżni, tam jeżdżą tysiące samochodów, pojawiają się klienci urzędów i sklepów. Będziemy musieli sobie z tym poradzić i już teraz proszę o cierpliwość kierowców i mieszkańców tych miejsc - powiedział prezydent Roman Szełemej.

Planowane dochody w roku 2019 wyniosą 735 milionów złotych, a planowane wydatki 781 milionów złotych. Planowane inwestycje to kwota 246 milionów złotych a deficyt osiągnie wartość 46 milionów złotych. W roku 2019 rozpocznie się między innymi budowa obwodnicy Wałbrzycha, perspektywiczna budowa łącznika Aglomeracji Wałbrzyskiej z drogą ekspresową S3, przebudowa ulicy 1 Maja, przebudowa dróg w śródmieściu, na Nowym Mieście, Sobięcinie i Piaskowej Górze, nastąpi zakończenie realizacji inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus, powstaną nowe mieszkania komunalne i socjalne, w dalszym ciągu prowadzona będzie termomodernizacja budynków gminnych, będą inwestycje w placówkach oświatowych, modernizacja oświetlenia ulicznego i powstanie ITS.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
6
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group