Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4097
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie Prezydenta z organizacjami pozarządowymi

Środa, 29 stycznia 2014, 10:30
Aktualizacja: 23:03
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie Prezydenta z organizacjami pozarządowymi
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z przedstawicielami wałbrzyskich organizacji pozarządowych, na którym Prezydent podsumował rok 2013 i nakreślił plany na rok 2014.

- Serdecznie witam Państwa na spotkaniu noworocznym. Przed kilkoma dniami miałem przyjemność prezentować podsumowanie minionego roku przedstawicielom organizacji gospodarczych, a dzisiaj mam wielką przyjemność, że Państwo przyjęliście zaproszenie moje i mojego zastępcy Zygmunta Nowaczyka. Chcielibyśmy przedstawić Państwu – czyli przedstawicielom naszej społeczności wałbrzyskiej, tym przedstawicielom bardziej aktywnym, przedstawicielom społeczeństwa obywatelskiego, osobom którym zależy, którym nie jest obojętne jak rzeczy się w naszym mieście mają, w czasie kilkunastu minut przedstawić to, co jest najważniejsze w działalności Urzędu Miejskiego, Prezydenta i jego współpracowników, Radnych Rady Miasta w ciągu ostatniego roku i nakreślić główne założenia tego, co sobie przyjęliśmy do wspólnej pracy w naszym mieście na przyszły rok – powiedział Roman Szełemej

Prezydent Wałbrzycha przedstawił zebranym kilka ważnych i znaczących inwestycji, które zostały zrealizowane w minionym roku, lub takich, nad którymi rozpoczęto prace a kończone będą w roku bieżącym. Jako najważniejsze osiągnięcie Roman Szełemej wymienił powstanie i rozrost Aglomeracji Wałbrzyskiej, podkreślając znaczenie i liczne korzyści wynikające z tego faktu. Ważnymi inwestycjami były takie projekty jak obejmujący remonty i modernizację wałbrzyskich dróg program „Wałbrzych na nowej drodze”, projekt budowy nowych mieszkań - „Nasz nowy dom” czy obejmujący remonty, unowocześnianie i modernizację wałbrzyskich szkół program „Szkoła od nowa”. Prezydent podkreślał kilkakrotnie, że na trzy rzeczy: drogi, szkoły i mieszkania nigdy w Wałbrzychu nie zabraknie środków.

Nie zabrakło także słów o programie Zielony Wałbrzych 2020, który ma diametralnie zmienić oblicze miasta a także o takich projektach jak Park Wielokulturowy „Stara Kopalnia” czy Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników, które wymagają jeszcze wiele pracy i dużych nakładów finansowych. Prezydent mówił również o budowie najnowszego w Polsce Centrum Pulmonologii, będącym na wysokim, europejskim poziomie, o cieszącym się coraz większym powodzeniem Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ, modernizacji Ratusza a także o takich inwestycjach jak budowa nowych żłobków, czy stworzenie instalacji oświetleniowej kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów. W planach na rok 2014 znalazły się między innymi dalsze remonty i modernizacja dróg w Wałbrzychu, kontynuacja modernizacji szkół, rewitalizacja śródmieścia i rozwój komunikacji miejskiej, która ma stopniowo wypierać samochody osobowe poruszające się na terenie miasta.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group