• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:03
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3148
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie Prezydenta z organizacjami pozarządowymi

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 stycznia 2014, 10:30
Aktualizacja: 23:03
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z przedstawicielami wałbrzyskich organizacji pozarządowych, na którym Prezydent podsumował rok 2013 i nakreślił plany na rok 2014.

- Serdecznie witam Państwa na spotkaniu noworocznym. Przed kilkoma dniami miałem przyjemność prezentować podsumowanie minionego roku przedstawicielom organizacji gospodarczych, a dzisiaj mam wielką przyjemność, że Państwo przyjęliście zaproszenie moje i mojego zastępcy Zygmunta Nowaczyka. Chcielibyśmy przedstawić Państwu – czyli przedstawicielom naszej społeczności wałbrzyskiej, tym przedstawicielom bardziej aktywnym, przedstawicielom społeczeństwa obywatelskiego, osobom którym zależy, którym nie jest obojętne jak rzeczy się w naszym mieście mają, w czasie kilkunastu minut przedstawić to, co jest najważniejsze w działalności Urzędu Miejskiego, Prezydenta i jego współpracowników, Radnych Rady Miasta w ciągu ostatniego roku i nakreślić główne założenia tego, co sobie przyjęliśmy do wspólnej pracy w naszym mieście na przyszły rok – powiedział Roman Szełemej

Prezydent Wałbrzycha przedstawił zebranym kilka ważnych i znaczących inwestycji, które zostały zrealizowane w minionym roku, lub takich, nad którymi rozpoczęto prace a kończone będą w roku bieżącym. Jako najważniejsze osiągnięcie Roman Szełemej wymienił powstanie i rozrost Aglomeracji Wałbrzyskiej, podkreślając znaczenie i liczne korzyści wynikające z tego faktu. Ważnymi inwestycjami były takie projekty jak obejmujący remonty i modernizację wałbrzyskich dróg program „Wałbrzych na nowej drodze”, projekt budowy nowych mieszkań - „Nasz nowy dom” czy obejmujący remonty, unowocześnianie i modernizację wałbrzyskich szkół program „Szkoła od nowa”. Prezydent podkreślał kilkakrotnie, że na trzy rzeczy: drogi, szkoły i mieszkania nigdy w Wałbrzychu nie zabraknie środków.

Nie zabrakło także słów o programie Zielony Wałbrzych 2020, który ma diametralnie zmienić oblicze miasta a także o takich projektach jak Park Wielokulturowy „Stara Kopalnia” czy Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników, które wymagają jeszcze wiele pracy i dużych nakładów finansowych. Prezydent mówił również o budowie najnowszego w Polsce Centrum Pulmonologii, będącym na wysokim, europejskim poziomie, o cieszącym się coraz większym powodzeniem Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ, modernizacji Ratusza a także o takich inwestycjach jak budowa nowych żłobków, czy stworzenie instalacji oświetleniowej kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów. W planach na rok 2014 znalazły się między innymi dalsze remonty i modernizacja dróg w Wałbrzychu, kontynuacja modernizacji szkół, rewitalizacja śródmieścia i rozwój komunikacji miejskiej, która ma stopniowo wypierać samochody osobowe poruszające się na terenie miasta.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 29-01-2014 8:52
Cesarz pochwaly względem siebie leci na zywca czy już z playbacku, bo na tylu imprezach to samo to chyba meczace?
~Zbych 29-01-2014 9:59
Gdzie jest Wałbrzyski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i dla czego milczy w sprawie pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych? Czy i tu zawitała ordynarna polityka?
~lol 29-01-2014 11:29
Nie widzię, nie widzę nie widzę młodych!
~antyM 29-01-2014 13:21
Gdzie jest organizacja pozarządowa Nowoczesny Wałbrzych? Ta, która od wyborów przegranych przez Wilda (bo nie mógł wygrać), walczy z tym, czego pilnuje Szełemej? Coraz więcej wpadek doktorek zalicza, odkąd mu Dutkiewicz odstrzelił Schetynę.
~77 29-01-2014 13:41
I znowu przedstawienie,a właściwie farsa ze strony prezia za NASZĄ KASĘ PODATNIKA ! Wstyd pANIE sZEŁEMEJ wstyd.
~Brygadzista 2-02-2014 11:50
To jest przypadek który polega na wyobraźni. Pan doktor nie ma pojęcia o działaniu administracji samorządowej i wyobraża sobie że zarządzanie i praca w niej polega na odbywaniu różnego rodzaju spotkań, akademii, narad, rautów, powoływaniu ciał doradczych i ogólnie rzecz biorąc na własnej autopromocji. Te ciała doradcze są potrzebne do legitymizowania jego własnych "pomysłów". A jego dotychczasowe "pomysły" polegają na budowie czegoś co w Wałbrzychu istniało jeszcze za niemca albo gdy Wałbrzych był miastem górniczym. Dzisiaj trzeba nowych pomysłów na to miasto, pomysłów na jego przyszłość a nie przeszłość. I na koniec. Dobrze pan prezydent sprawdza się jako nadzorca pracowników koszących trawę na miejskich zieleńcach, ale czy tym jako prezydent zajmować się powinien?
~Oświecony 6-02-2014 14:29
I nie będzie lepiej tylko gorzej, ale aby to pojąć trzeba zdawać sobie sprawę że w polityce funkcjonują ludzie w myśl Nowej lewicy nie ważne czy to jest niezrzeszony członek i żadna partia w Polce nie będzie działać na rzecz dobrobytu Polaków na ziemiach jeszcze Polskich, widzę że 25 lat 3 RP nie wystarcza jako dowód. Rzeczywistość musi być pojmowana szerzej, ludzie przecież od 89 roku mamy do czynienia z depopulacją naszego kraju, który jest realizowany systematycznie przez myśl nowej lewicy wywodzącej się z Niemiec. Aby to zrozumieć trzeba być ciekawym pobudek filozoficznych, skąd się to bierze, podaje źródło http://www.youtube.com/watch?v=o3lOVtCQXhc
~Oświecony 6-02-2014 14:30
Wszystko zaczyna się w 68 roku, co ma wływ na nasze wydażenie lat 70 i 80 i w końcu okrągły stół. Pamiętajmy że umowa stowarzyszeniowa była przyjęta w roku 8 kwietnia 1994 roku w Atenach, a jej geneza zaczyna się w roku 89 pod linkiem szczegóły http://pl.wikipedia.org/wiki/Etapy_integracji_Polski_z_Uni%C4%85_Europejsk%C4%85 i skoro od tamtych lat zmniejsza się demografia polski, ty czy przypadek czy sukcesywna eksterminacja narodu polskiego, tylko ekonomicznie, a dlaczego? mogą być dwa powody, jeden to stworzenie strefy buforowej pomiędzy Niemcami, a Rosją ustalony w połowie lat 80 na konferencji OBWE jako warunek ze strony ZSRR na rozpad żelaznej kurtyny między wschodem, a zachodem przed próbą przyszłej potencjalnej chęci dominacji lub...
~Oświecony 6-02-2014 14:31
co większym zagrożeniem dla nowej lewicy jest duże społeczeństwo katolickie na terenie polski, części UE co jest z punktu filozofii nowej lewicy barierą na przerobienie nas na swój wzór. Ratunek dla nas to nie jest strefa Euro, a wyjście z UE, ale w sprytny sposób z zachowaniem możliwości wymiany handlowej, ale do takich pomysłów nie ma u nas osoby Lidera politycznego jak np. Piłsudzki, a by on powstał jest to sprawa bardzo skomplikowana i trudna bo zależność od wpływów nowej lewicy międzynarodowo(USA, Anglia, nawet Japonia, Chiny itp.) jest ogromna, niby taki Tusk pisał prace mgr. z Piłsudzkiego, ale zachowuje się jak jego przeciwieństwo i tyczy się wszystkich z PiS-em na czele (myśl nowej lewicy z żarła jemu resztki racjonalności). I podejrzewam, że z Panem Rybińskim włącznie, chyba że..
~Oświecony 6-02-2014 14:36
z Panem Rybińskim włącznie, chyba że nie rozumie Pan Rybiński filozofii, w co śmiem wątpić. Różnica jest taka, bo w Komunie to byliśmy w RWPG (Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej) co pozwalało nam prowadzić silny przemysł, a od 89 roku dążyliśmy do EWG (Europejska Wspólnota Gospodarcza) dzisiejszej UE i pozostaliśmy krajem z gospodarką peryferyjną (uzupełniającą Niemcy tak by na to wskazywało:) oczywiście nieoficjalnie) taki mały plan Niemiecki z 1915 Mitteleuropa http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa kto wie czy go nie realizują. Pamiętajcie że każdy realizuje swoje jakieś cele, a tym bardziej gdy przyłącza się do polityki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group