Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3433
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Spotkanie samorządowców

Wtorek, 11 stycznia 2022, 9:32
Aktualizacja: 14:41
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Spotkanie samorządowców
Fot. organizatorzy
Wczoraj odbyło się w Nowej Rudzie spotkanie wójtów i burmistrzów subregionu wałbrzyskiego oraz powiatu kamiennogórskiego i jaworskiego.

Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, reprezentujący samorządy w grupach roboczych przy Marszałku Województwa, przedstawili stan zaawansowania prac przy wdrożeniu Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji na lata 2021-2027.

Nasz Subregion Wałbrzyski ma wielką szanse na wykorzystanie 540 mln euro z FST dla regionu powęglowego.

Zgodnie z założeniami to środki które mają wspierać region w likwidacji skutków gospodarczych, społecznych i środowiskowych transformacji na rzecz rozwoju i dążenia do neutralności klimatycznej. Głównymi celami jest dekarbonizacja w regionie, czyli termomodernizacja budynków, wymiana źródeł ciepła oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w celu obniżenia niskiej emisji, a także wsparcie dla rozwoju małych i średnich firm oraz proces rewitalizacji obszarów pogórniczych.

- Jeżeli chodzi o środki Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska to niestety ale może być ich zdecydowanie mniej. Choć jako samorządy czynimy starania aby władze województwa przeznaczyły więcej środków na potrzeby i projekty gminne - mówi burmistrz Tomasz Kiliński
- Nie trzeba nikogo przekonywać, że fundusze Unii Europejskiej to paliwo niezbędne do rozwoju naszego regionu. Głównym tematem spotkanie był stan zaawansowania prac przy wdrożeniu Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji na lata 2021-2027. Jako samorządy robimy wszystko, aby władze województwa przeznaczyły więcej środków na potrzeby i projekty gminne - dodaje Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
17%
Cieszy
9
38%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
7
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group