• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 15:24
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3781
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie z Krystyną Jandą i Danutą Wałęsą

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 1 września 2017, 11:34
Aktualizacja: 13:09
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Spektaklem „Danuta W” z Krystyną Jandą w roli głównej rozpoczął się 4. Festiwal Krystyny Jandy w Szczawnie–Zdroju. Festiwal potrwa do niedzieli, 3 września.

Wśród publiczności zasiadła Danuta Wałęsa, która po spektaklu wraz z Krystyną Jandą spotkała się z przybyłymi gośćmi. Ponieważ data spektaklu zbiegła się z 37. rocznicą podpisania porozumień sierpniowych nie sposób było pominąć wspomnienia z tamtych wydarzeń.
- Wtedy, 31 sierpnia, grałam. Chciałam się wyrwać do Stoczni. Zazdrościłam tym, którzy tam byli, ale mi nie było dane – powiedziała Krystyna Janda.
- Nie spodziewałam się, że tego dnia to tak szybko pójdzie, że tak szybko te porozumienia zostaną podpisane. Okres strajku był w moim odczuciu takim okresem, w którym był wzajemny szacunek wśród ludzi. Wraz z jego końcem, skończył się też ten szacunek, a zaczęły toczyć się walki – opisywała Danuta Wałęsa.

Sporo ciepłych słów padło pod adresem nieżyjącego już, wybitnego polskiego reżysera, Andrzeja Wajdy.
- Był najważniejszym człowiekiem w moim życiu zawodowym. Pamiętam tę atmosferę, gdy powstawał „Człowiek z żelaza”, pół roku po wydarzeniach z sierpnia 80. Andrzej jeździł po biurach Solidarności i dopytywał, jak to dokładnie było. Andrzej Wajda był reżyserem, dla którego Polska była najważniejsza – wspomina Krystyna Janda.

W kolejne dni 4. Festiwalu Krystyny Jandy można zobaczyć spektakl „One Mąż Show” z Szymonem Majewskim (piątek, 1 września). W sobotę na deskach Teatru Zdrojowego odbędzie się „Chamlet – monolog parodysty” z udziałem Michała Zielińskiego. Ostatniego dnia na scenie pojawi się Andrzej Grabowski w sztuce „Spowiedź chuligana, Jesienin”. Ponadto, w każdy dzień będzie możliwość obejrzenia filmów z udziałem Krystyny Jandy.

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 1-09-2017 11:59
przyjechaly z propagandą antypolską.sztuka zeszla na psy (S.ki)
~olo 1-09-2017 12:10
Pani Janda urządza sobie spotkania , festiwale , zarabia kasę Nikt jej tego nie zabrania > A jednocześnie wszem i wobec drze się na cały Świat że w Polsce jest Dyktatura Jak by była dyktatura to byś kobieta miała zakaz występu itp itd. Ja wie tobie zabrali miliony dofinansowania Podobnie Jak Lisowi 28 temu ci źle Ty jesteś POprostu chyra Tobie chodzi o szmal
~ropuch 1-09-2017 13:03
Czy was w tym Wałbrzyszku nigdy nie uczyli, że nazwiska się odmienia? Z Danutą WAŁĘSĄ, ewentualnie: z Danutą Wałęsową, ale na Boga nie forma mianownikowa w narzędniku!
~11111 1-09-2017 13:49
ona jest w szczawnie zdroju co to ma wspólnego z Wałbrzychem.
~mim 1-09-2017 14:39
Fedoruk do natychmiastowej dymisji - jak można pozwolić na pobyt w naszym mieście zdrajców i jeszcze się z nimi fotografować to jest niebywały skandal to jest policzek dla mieszkańców.
~Solidarność 80 1-09-2017 15:44
Janda bajki opowiada "wtedy"nchciałam wyrwać się do stoczni, nie mogłam bo grałam", teraz to może tak opowiadać, może ktoś jej uwierzy, pełno jest takich którzy walczyli chęcią, mówiło się wtedy o nich, że mają płaskie nosy bo wydarzenia oglądali przez szybę w oknie.
~ktos 1-09-2017 16:52
Czytam i jestem szczęśliwy, że z W-cha wyjechałem jakiś czas temu. Przecież tam zostały same durnie. Sądzę to z tego co czytam pod artykułem
~żul 1-09-2017 18:48
Pytanie z sali do Danuśki:jakie ma Pani hobby?Danuśka:nie rozumiem.Sala:no,co Pani lubi najbardziej?Danuśka:pomidorową....
~waclaw 1-09-2017 19:56
SZANOWNY PANIE KTOS JA TEZ JUZ NIE MIESZKAM W WALBRZYCHU I JEST MI WSTYD ZA TYCH DEBILI CO TAK PODLE PISZA O PANI WALESOWEJ I PANI JANDZIE ALE CO SIE DZIWIC JAK MAJA PRZYKLAD Z GORY OD RZADU CO ZNACZA DLA NICH LUDZIE CO MAJA INNE MYSLENIE I INNE ZDANIE TAKA JEST PRAWDA TYCH NAWIEDZONYCH LUDZIKOW PRAGNE PRZEPROSIC PANIE ZA TAKIE TEKSTY TYCH MALYCH LUDZIKOW
~Janosik 1-09-2017 20:50
do żul. Opisana przez Ciebie "powściągliwość" u Wałęsów jest chyba rodzinna. Kiedyś pytano córcię D. Wałęsy i L. Wałęsy ksywa "Bolek" . Co pani lubi robić?...Po długim zastanowieniu odpowiedziała swoje motto życiowe: " "jeść lubię, spać lubię , tańczyć lubię.".
~Janosik 2-09-2017 9:56
Do Wacław. Sz.P. Ja mieszkam w Wałbrzychu od urodzenia. Moje miejsce jest w tym środowisku, a obserwacja dziejów Wałbrzycha zmusza mnie do odpowiedzi. Ci "debile" - jak ich Pan określa to - to sfrustrowani byli pracownicy kopalń, których status społeczny "zawalił się" na wyrobiskach kopalń w latach '90. Obiecano im drugą Japonię (Wałęsa), "Irlandię (Tusk). Ich dzieci mają trzy wyjścia. Pracować na strefie za 2 tys. zł , jechać na "saksy" i żyć na dwa "domy" lub spędzać czas "konstruktywne" poszukiwanie pracy i żyć z emerytury rodziców. Każdy widzi blichtr władzy dookoła, który nijak się ma do ich marzeń. D. Wałęsa i K. Janda w przesłaniu medialnym i w zwyczajnym życiu reprezentują podwójny standard. Nie ma szczerości i to najbardziej "zgrzyta w trybach". Ludzie to widzą i oceniają
~Lion 2-09-2017 10:33
Spokojnie, nie rozdzierajcie szat. Tych kilku TROLI pisowskich to jeszcze nie cały Wałbrzych. Dopiero wybory obnażą nam całą prawdę jacy są Wałbrzyszanie.
~olo 2-09-2017 11:09
Lion spokojnie Wałbrzyszanie byli i będą w znakomitej większości głupi Tu zawsze komuna ( czytaj PO ) miała się dobrze Pasjami uwielbiają jak ich sie robi w konia zamyka im się szkoły , pieprzy banialuki o zamknięciu Mo-bruku ,mają najdroższą wodę w kraju i takie tam inne pierdoły Łykają wszystko . Bo to w znakomitej większości potomkowie Francuskich komunistów. Im trza tylko od czasu do czasu coś obiecać gdzieś POkazać i już kochają PO
~ks Sowa do olo 2-09-2017 11:45
Dokladnie, maja klimatyzacje w autobusach, oraz nocne autobusy, motopark, zachodnia obwodnicei sciane wspinaczkowa za 2mln. Mamy wszystko. Nikt wam nie da tyle co PO obieca, a lemingi lubia sie taplac w obeicankach PO. Ile mielismy dostac od PO na rewitalizacje miasta 400 mon w sumie. Tusk nie dal obiecaneych 100 mln, to Klamacz przyjechaa i obiecala 300 mln na ten sam cel. No i te kontakty i wplywy ROnana w PO niejedno nam zalatwily hehehe. Czy na Mobruku mozna juz sadzic warzywa? Do 2017 mial byc teren zrekultywowany?
~żul 2-09-2017 11:47
WACLAW wróciłeś?I znowu chce Ci się użerać z padalcami???
~Janosik 2-09-2017 11:59
Do olo. Wałbrzych po wojnie był swoistym tyglem napływowej ludności. Migrowało i zamieszkało tutaj po wojnie 18 różnych narodowości. ,"Francuzi" - Polacy pracujący przed wojną w kopalniach Francji i Belgii, mieszkańcy Zagłębia z Borysławia i autochtoni Niemcy tworzyli zręby kopalń wałbrzyskich po wojnie. Oni bowiem znali od podstaw przemysł wydobywczy. Ośmieszanie ich nie przystoi w świetle licznej diaspory emigracyjnej współczesne żyjących ich dzieci i wnuków.
~ks Sowa 2-09-2017 13:26
Oraz masa komuchow, ktorzy chyba najbardziej sie tu zapluskwili. Nie bez powodu nasze miasto ma hanbiace okreslenie czerwony walbrzych.
~Wałbrzyski Pan 2-09-2017 16:25
Faktycznie. Woda w Wałbrzychu jest tak droga, że muszę się kąpać w kozim mleku. Zaś ciastka jem tylko dlatego, że nie stać mnie na chleb.
~waclaw 2-09-2017 22:19
WITAM zul NIE MAM OCHOTY UZERAC Z PADALCAMI TO NIC NIE DAJE TO SA LUDZIE BEZ KONKRTNEGO WIDZENIA NASTAWIENI SA TYLKO ABY DOWALIC KOMU SIE DA ALE SIEBIE NIE WIDZA I WIECZNIE NIE ZADOWOLENI ZE SWOJEJ POZYCJI ZYCIOWEJ ALE TAKIE TYPY TAK MAJA I NIC NIE PORADZISZ POZDRAWIAM WALBRZYSZAN ZADOWOLONYCH I TYCH NIE ZDOWLONYCH
~ 2-09-2017 22:28
Pani krysia na razie mówi,że chciała się wyrwać do stoczni, za 2 lata powie,że się wyrwała, za 3, że pomagała Lechowi przeskakiwać płot, a za kolejny rok już będzie prawdziwym kombatantem solidarnościowym.Póki co, jako koderka wrzask podnosi razem z komuchami, jaka to w Polsce jest dyktatura, która nie pałuje, nie zamyka i nie cenzuruje jej podobnych pieniaczy, tak jak to było za Bul-Komoruskiego
~volter 3-09-2017 1:20
do wacław/ myślisz że jak piszesz dużymi to jesteś ważniejszy sam obrażasz i czego oczekujesz że inni w milczeniu będa znosic twoje wypociny pajacu głowa to ci służy ale tylko do jedzenia
~Janosik 3-09-2017 10:37
Do Wacław. Przyciśnij sobie na klawiaturze klawisz specjalny (z lewej strony - 3 od dołu) opisany jako CapsLock, żebyś nie pisał dużymi literami. Najlepiej lśrodkowym palcem lewej ręki. Mam nadzieję, że moja uwaga nie pójdzie w las.
~WACLAW 3-09-2017 11:06
HEJ PAJACU VOLTER NAWIEDZONY WYPOCINO JA JESTEM NIE WAZNIEJSZY I NIGDY NIM NIE BYLEM ALE WAM NAWIEDZENI CZAS SIE KONCZY I DLATEGO TAKA NERWOWKA NIKT NIE JEST WIECZNY JA I TY ALE POZDRAWIAM
~WACLAW 3-09-2017 11:13
SZANOWNY PANIE JANOSIK DZIEKI ZA RADE NA TYLE MNIE WYCHOWANO ZE SRODKOWY PALEC MAM DO INNYCH CZYNOSCI I MYSLE ZE PANU DA TO COS DO MYSLENIA A JAK NIE TO PANA PECH POZDRAWIAM
~Janosik 3-09-2017 20:32
Do Wacław. Wiekowy jestem i duże litery zlewają mi się na ekranie i trudno odczytać - stąd moja sugestia. A Pańskie czynności "tym palcem" to wynikają z braku papieru toaletowego?
~Janosik 3-09-2017 22:21
Do Wacława. Te inne czynności to może jak w dowcipie? Syn mówi do Ojca. Tate ja się żenię i chciałbym żeby ty mi dał posag. A na co ci posag? Ja ci daję 10 palców. A na co mi tate 10 palców" . Jak to na co? Kciuk od prezencji, żeby się łapać za klapy marynarki. Wskazujący - od ciężkiej pracy - zrób to, zrób to. Serdeczny- od noszenia kamieni- rubinów, szafirów. Mały - to higieniczny. Tate ty mi nie powiedziałeś po co środkowy. A ten to jest najważniejszy. Dlatego , że ty nie masz posagu to sprawdzasz nim posag swojej żony.
~waclaw 4-09-2017 0:33
Panie Janosik fajny dowcip ale nie wiem w ktorym momencie mam sie smiac ale fajny brawo lepiej pisz Pan dowcipy a nie dowalac ludziom ktorych Pan nie zna Pozdrawiam Pana

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group