Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 2408
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Krystyną Podleską

Czwartek, 6 czerwca 2019, 15:24
Aktualizacja: 15:26
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie z Krystyną Podleską
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbyło się dzisiaj spotkanie z Krystyną Podleską.

Krystyna Podleska - aktorka teatralna i filmowa, tłumaczka, urodziła się w Londynie. Tam też skończyła szkołę aktorską i występowała na deskach brytyjskich teatrów. Występowała także w filmach fabularnych i serialach. W Polsce grała między innymi u Zanussiego, Lenartowicza i Barei - szerokiej publiczności kojarzy się najlepiej z filmu "Miś", gdzie wcieliła się w rolę Aleksandry Kozeł. Obecnie oprócz występów i monodramów zajmuje się również tłumaczeniem anglojęzycznych sztuk na język polski.

Podczas spotkania, które prowadził Stanisław Dzierniejko, aktorka opowiadała o kulisach pracy na planie zdjęciowym i w teatrze, o różnicach pomiędzy tymi zajęciami, a także o różnicach pomiędzy pracą aktorską w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego właśnie 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Po zakończeniu spotkania był czas na autografy, zdjęcia i chwilę swobodnej rozmowy z Krystyną Podleską.

Warto przypomnieć, że w ramach 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej jeszcze dzisiaj na godzinę 16.00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaplanowano pokaz ostatniego filmu konkursowego: „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka, natomiast o godzinie 19.00 zaprezentowany zostanie monodram „Mój boski rozwód" w wykonaniu Krystyny Podleskiej.

Jutro o godzinie 19.30 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędzie się Gala zamknięcia 12. FRF, którą poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Janusz Chabior. Nastąpi też wręczenie nagrody Kryształowego Dzika za twórczą współpracę aktora z reżyserem i wręczenie nagrody Złotego Dzika dla zwycięzcy konkursu, a z recitalem „Pamiętajmy o poetach” wystąpi Piotr Machalica.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group