Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z pisarką i dziennikarką Barbarą Gawryluk w Bibliotece pod Atlantami

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 6:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Spotkanie z pisarką i dziennikarką Barbarą Gawryluk w Bibliotece pod Atlantami
Fot. organizatorzy/nadesłane
Piątkowe spotkanie w Bibliotece pod Atlantami z pisarką i dziennikarką Barbarą Gawryluk określić można jako spotkanie pod psem. Nie znaczy to jednak, że spotkanie odbyło się w nieciekawej i nudnej atmosferze – wręcz przeciwnie – ale że głównym tematem rozmów były psy, min. Kaktus, Kibic, Baltic i Juhas.

Okazją do spotkania były XI Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Pisarzem była Barbara Gawryluk, a młodymi czytelnikami uczniowie z PSP nr 28. W pierwszej części autorka barwnie opowiadała o swoich książkach, o mieszaniu fikcji i wyobraźni oraz o pomysłach na fabułę i bohaterów, którymi bardzo często są psy.

Pani Gawryluk bardzo lubi te zwierzęta i przez całe życie towarzyszy jej jakiś mniejszy lub większy pies. Interesuje się także psimi historiami i na ich podstawie pisze książki np. o Dżoku, który przez dwa lata czekał na swojego zmarłego właściciela na krakowskim skrzyżowaniu lub o Balticu, który przez cztery dni płynął Wisłą na krze, aż uratowali go płynący po Bałtyku marynarze.

W drugiej części spotkania uczniowie zadawali pytania, m.in. o to, którą napisaną przez siebie książkę najbardziej lubi i dlaczego pisze dla dzieci. Barbara Gawryluk sama ma dzieci i kiedyś stwierdziła, że za mało jest książek dla dzieci o dzieciach, więc postanowiła zacząć pisać. Spotkanie zakończyło się długą kolejką po autografy oraz wspólną fotografią.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group