Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Prezydentem w PSP nr 23

Piątek, 13 grudnia 2013, 6:30
Aktualizacja: 17:37
Autor: red.
Wałbrzych: Spotkanie z Prezydentem w PSP nr 23
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Wałbrzychu odbyły się jasełka, jarmark świąteczny i spotkanie z nauczycielami i rodzicami. W spotkaniu udział wziął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Wystawiane przez uczniów PSP nr 23 przedstawienie jasełkowe zgromadziło dużą ilość widzów. Poza tradycyjnie występującymi w jasełkach postaciami takimi jak Maryja, Józef, Jezus, trzej królowie, pastuszkowie czy aniołowie w przedstawieniu pojawiały się przy dźwiękach kolęd popularne postacie z baśni i opowiadań, takie jak dziewczynka z zapałkami, sierotka Marysia, Pinokio, Pszczółka Maja czy Calineczka. Oprócz jasełek, koncertu kolęd, jarmarku świątecznego i życzeń nie zabrakło też słów na temat zmian w szkole, związanych z prowadzonym projektem „Szkoła od nowa”.

- Jako Prezydent cały czas otrzymuję zaproszenia na różne okazje, spotkania. Przed świętami takich zaproszeń jest bardzo wiele. Gdybym na wszystkie odpowiadał pozytywnie, to znaczy przyjmował je, to bym nic innego przez cały dzień nie robił. To było by może nawet przyjemne, ale pewnie nie było by to najmądrzejsze dla miasta. W związku z tym muszę wybierać. Ale wszystkie zaproszenia do szkół, do przedszkoli przyjmuję, bo w moim przekonaniu to jest najważniejsze, dlatego że o ile wśród nas dorosłych te nasze losy różnie się plotły, o tyle dzieci, młodzież nie muszą patrzeć jak było, muszą wchodzić w życie najlepiej jak tylko można. To jest nasz kapitał. Dzieciom, młodzieży trzeba dać wszystko co możemy. Tak uważam i tak staram się z moimi współpracownikami robić. Stąd też wszędzie tam gdzie jest taka potrzeba, tej szkole również staramy się pomagać, każdą szkołę unowocześnić, odbudować, wyremontować i sprawić, żeby była ona najlepsza z możliwych. Tak też stało się w tej szkole. Byłem tu nie raz. Wyremontowaliśmy salę gimnastyczną, zrobiliśmy plac zabaw i będziemy remontować dalej. Praktycznie w każdej szkole przeznaczamy ogromne sumy, żeby szybko je wyremontować, żebyśmy mieli najlepsze szkoły w Polsce. Nie ma żadnych ograniczeń finansowych. Z czegoś zrezygnujemy, ale na szkoły zawsze damy. Potrzeba też ciężkiej pracy nauczycieli i o to bardzo intensywnie proszę. Myślę, że znaleźliśmy już wspólny język. Ale potrzeba jeszcze, żeby dzieci wiedziały, że bez własnej nauki, bez własnej pracy nic nie będzie” – powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej a zwracając się do obecnych na sali dzieci powiedział: „Jak ktoś myśli, że wystarczy się uczyć dwie godziny dziennie, to jest w błędzie. Trzeba się uczyć dużo dużo więcej. A jak już jesteście zmęczeni i chcecie iść spać, to dalej trzeba się uczyć.

Głównymi założeniami realizowanego z rozmachem w Wałbrzychu programu „Szkoła od nowa” była poprawa i modernizacja infrastruktury wszystkich wałbrzyskich szkół, ich termomodernizacja, budowa kompleksów sportowych, remonty sal gimnastycznych, wymiana okien, remonty podłóg, modernizacja pomieszczeń sanitarnych, remonty dachów i wykonanie izolacji.

W ramach wałbrzyskiego programu „Szkoła od nowa” w PSP nr 23 zaplanowano wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego ze sterowaniem, wymianę ogrodzenia zewnętrznego od strony lasu, oraz wykonanie nowego ogrodzenia dzielącego działkę szkoły, monitoring zewnętrzny wraz ze sterowaniem i zabudową rejestratora, remont sali gimnastycznej obejmujący wymianę tynków sufitu, przełożenie rur instalacji c.o., obudowę ochronno-maskującą rur instalacji c.o., parapetów, obudowy grzejników c.o., częściową wymianę parkietu, przebudowę schodów terenowych, rozbiórkę budynku gospodarczego, remont elewacji, wymianę nawierzchni chodnika na nawierzchnię z polbruku oraz wycięcie drzewa kolidującego z ogrodzeniem szkoły przy drodze gruntowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group