Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Golińsk: Sprawa budowy krematorium w Golińsku ma swój dalszy ciąg

Środa, 14 stycznia 2015, 18:14
Aktualizacja: Czwartek, 15 stycznia 2015, 10:11
Autor: opr. PAW
REGION, Golińsk: Sprawa budowy krematorium w Golińsku ma swój dalszy ciąg
Fot. red
Radny powiatowy Andrzej Lipiński zwrócił się do Zarządu Powiatu z zapytaniem, na jakim etapie jest wydanie pozwolenia na budowę krematorium w Golińsku w gminie Mieroszów.

W swojej odpowiedzi starosta Jacek Cichura stwierdził, że postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę krematorium w Golińsku firmie z Głogowa jest w trakcie rozpatrywania (chodzi o usunięcie braków merytorycznych).

8 grudnia 2014 roku Wojewoda Dolnośląski uchylił decyzję starosty wałbrzyskiego dotyczącą odmowy udzielenia pozwolenia na budowę krematorium w Golińsku. Teraz inwestor musi uzupełnić braki merytoryczne, a chodzi m.in. o uzupełnienie projektu budowalnego o dane techniczne projektowanego obiektu charakteryzujące jego wpływ na środowisko pod względem emisji zanieczyszczeń gazowych, właściwości akustycznych i innych czynników. Chodzi również o wykazanie przez inwestora, że inwestycja nie będzie źródłem emisji szkodliwych dla zdrowia ludzi związków chemicznych. Tych braków, które wymienia starosta, jest znacznie więcej i teraz inwestor musi do 27 lutego bieżącego roku wszelkie wątpliwości i zastrzeżenia, jakie wymieniło Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, wyjaśnić. Warto też w tym miejscu przypomnieć, że w sierpniu 2014 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu rozpatrzył wniosek inwestora z Głogowa i stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla tego przedsięwzięcia, a to oznacza, że budowa krematorium w Golińsku nie powinna znacząco oddziaływać na obszar Natura 2000.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group