• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 7:15
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 2231
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Sprawa MPK utknęła w miejscu?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 11 lutego 2012, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: PAW
Fot. red
Kilka miesięcy temu w Wałbrzychu zawrzało. Były szef MPK Ireneusz Zarzecki złożył w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie finansowania kampanii wyborczej PO z pieniędzy pochodzących ze spółek podlegających miastu.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy następca Ireneusza Zarzeckiego, Andrzej Kosiór podał do publicznej wiadomości informację, że z kasy MPK zniknęło około 500 tys. zł. W związku z zaistniałą sytuacją, Andrzej Kosiór złożył doniesienie do prokuratury. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął były szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - Ireneusz Zarzecki.

Zarzecki złożył doniesienie do prokuratury, w którym doniósł o środkach finansowych (około 500 tys. zł) wyprowadzonych ze spółek miejskich na cele kampanii wyborczej PO. Ireneusz Zarzecki zarzucił lokalnym strukturom PO, że korzystały one z dofinansowywania kampanii wyborczej z pieniędzy pochodzących ze spółek gminnych, co jest niezgodne z prawem. Doniesienie Zarzecki złożył w lipcu ubiegłego roku.

Wówczas posłanka Mrzygłocka wydała oświadczenie o takiej treści: „W związku z publikacjami prasowymi, w których Pan Ireneusz Zarzecki pomówił mnie o przyjmowanie od niego pieniędzy pochodzących z zarządzanej przez niego spółki MPK, które miałam przeznaczać na cele związane z finansowaniem działalności politycznej, oświadczam, że wszystkie dotyczące mnie informacje podane przez Pana Ireneusza Zarzeckiego są nieprawdziwe. Jednocześnie informuję, że nigdy nie otrzymałam dla siebie lub dla innych osób jakichkolwiek pieniędzy na jakiekolwiek cele od Pana Ireneusza Zarzeckiego, jak również od spółki MPK, którą zarządzał. Do momentu opublikowania informacji prasowych o wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki MPK, nie miałam świadomości o takiej działalności Pana Ireneusza Zarzeckiego. Nie posiadam informacji, czy i na jakie cele Pan Ireneusz Zarzecki przeznaczał pieniądze. W szczególności nic mi nie wiadomo, aby jakiekolwiek kwoty zostały przeznaczone przez Pana Ireneusza Zarzeckiego na finansowanie funkcjonowania Platformy Obywatelskiej.”

Bardzo szybko z oświadczeniami wystąpili inni prominentni politycy PO z naszego regionu. Oburzenia zarzutami Zarzeckiego nie kryli były senator Roman Ludwiczuk oraz były poseł Zbigniew Chlebowski oraz były prezydent Piotr Kruczkowski.

Jakby mało było kłopotów dla PO, Wojciech Czerwiński, były wiceprezes Miejskiego Zarządu Budynków, złożył do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu doniesienie na Piotra Kruczkowskiego, w którym twierdzi, że przed jesiennymi wyborami w 2010 roku były prezydent żądał od niego zwrotu części rocznej nagrody na cele kampanii wyborczej.

Wszczęte zostało postępowanie, którym zajęła się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie oraz CBA. Prowadzący śledztwo w tej sprawie zgromadzili już całkiem pokaźny zapas materiałów. Przesłuchanych w tej sprawie zostało kilkadziesiąt osób. Prawdopodobnie śledztwo zakończy się dopiero wiosną.

O efektach postępowania będziemy informować naszych Czytelników na bieżąco.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ciunio 11-02-2012 14:59
To tylko w Polsce może się wydarzyć. Gość szarpnął z kasy zakładu kupę szmalu i chodzi sobie po wolności tak sobie! A jakiś pijaczyna zwędzi w sklepie flachę i ma kłopotów do cholery. A ten Zarzecki równo obdziela winą wszystkich kolesi z koterii. To jakieś porąbanie z poplątaniem.
~ 11-02-2012 15:26
POdziękujcie głosującym na PO. Chcieliście bagno to macie!
~benkmen 11-02-2012 16:20
Prokuratura przeciążona- więc łatwo się domyśleć: robocza wizyta śledcza Rutkowskiego w Wałbrzychu. Może tym razem też coś się uda?
teamtatusko 11-02-2012 20:01
brawo PO!!!!!!!
~ 12-02-2012 1:52
i tak nic nie zrobią znów kruczek z prałatami pod pachę w ksiązu lub na stadionie bedzie chodził dumny jak paw
~~~~~~~ 12-02-2012 9:05
Niech odrazu Kruczkowskiego przeproszą ,że tylko tyle kasy wywiało.
~marcin 12-02-2012 13:15
Ja głosowałem na PO. Myślałem, że wybieram mniejsze zło. Teraz walę łbem w ścianę, bo takiej arogancji, jawnego działania na szkodę państwa oraz Polaków nigdy jeszcze w tym kraju nie widziano, nawet komuniści nie robili takich bezeceństw na korzyśc swoją i innych. Polska już wie, że źle zrobiła i nie czas na wytykanie palcami tych co wybrali tą bandę arogantów. Po prostu musimy coś z tym zrobic. RAZEM.
~do marcina 12-02-2012 15:21
popieram Cie
~miki 12-02-2012 18:28
Ciekawe czy radny Ireneusz Zarzecki tą kasę odda?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group