Wtorek, 19 marca
Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 4300

Wałbrzych: Srebrny medal mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc dla wałbrzyskiego policjanta

Czwartek, 18 kwietnia 2019, 10:12
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 11:14
Ze srebrnym medalem z IX Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się w Kielcach, wrócił sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ten rodzaj sportu siłowego trenuje od 17 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski.

Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę podczas imprezy Fit Weekend w ramach kieleckich targów. Organizatorem Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 300 zawodników w kategoriach junior do lat 16, 18, 20, 23, seniorek i seniorów oraz weteranek i weteranów. W swojej kategorii wagowej - 74 kg - sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz pierwsze dwie próby spalił. Ostatecznie w trzeciej serii wycisnął 170 kg i stanął na drugim stopniu podium.

Jego najgroźniejszy rywal – Michał Fiebig - w ostatniej z prób podnosił ciężar 170,5 kg, jednak nie sprostał zadaniu i musiał zadowolić się trzecim miejscem z wynikiem 162 kg. Złoto wywalczył w tej kategorii Marcin Garbas wyciskając 190 kg. W klasyfikacji ogólnej seniorów wałbrzyski policjant na 54 zgłoszonych zawodników także zajął wysoką 8 pozycję. Łukaszowi Wółkiewiczowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.