Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3719
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Środki unijne dla Sztolni Walimskich i na współpracę polsko–czeską

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 8:47
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
REGION, Walim: Środki unijne dla Sztolni Walimskich i na współpracę polsko–czeską
Fot. użyczone
Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wspólnie z miastem Častolovice (Czechy) złożyły wniosek do Euroregionu Glacensis o dofinansowania zadania pn. "Walim i Častolovice – polsko – czeska współpraca dla rozwoju turystyki (Walim a Častolovice
– polsko – česká spolupráce pro rozvoj turistiky)".

Wniosek otrzymał dofinansowanie. Tym samym z Unii Europejskiej pozyskano na realizację tego zadnia kwotę 59 133,20 euro.
- Pozyskane środki po naszej stronie zostaną wykorzystane na działania promocyjne, ale i również pomogą w modernizacji pawilonu handlowego Sztolni Walimskich – wyjaśnia dyrektor Centrum Kultury i Turystyki Paweł Brzozowski. – Wymieniona zostanie stolarka okienna w obiekcie, ogrzewanie, powstanie punkt informacji turystycznej. Z działań miękkich będziemy promować Walim na targach w Hradec Králové, z kolei nasi przyjaciele Czesi będą promować się na targach turystycznych we Wrocławiu. Powstaną m.in.: film o Walimiu w języku czeskim, polskim i angielskim, wspólna mapa Častolovic i Walimia w języku polskim i czeskim, ulotka o Walimiu oraz film o Častolovicach.

Dlaczego Czechy? Obie gminy leżą niespełna 40 km od polsko-czeskiej granicy, a na przestrzeni ostatnich lat podejmowały już działania w celu stworzenia lepszej obsługi dla polskich turystów. Jednakże Polacy wciąż stanowią tylko niewielki odsetek turystów zwiedzających tę czeską miejscowość, a dla Czechów Gmina Walim jest niemal nieznana. Obie miejscowości potrzebują więc wspólnej promocji, która zwiększy zainteresowanie turystów zwiedzaniem wspólnego polsko-czeskiego pogranicza. Celem
mikroprojektu jest stworzenie wspólnej promocji Walimia i Častolovic, a dzięki niemu zwiększy się ruch turystyczny w regionie.

Elementem projektu będą po polskiej stronie Sztolnie Walimskie i Zamek Grodno, a po czeskiej stronie „Historyczna naukowa ścieżka Častolovice” składająca się dziesięciu przystanków, na których turyści będą mogli na tablicach informacyjnych dowiedzieć się ciekawostek z 700-letniej historii gminy.
- Wykorzystamy potencjał zasobów przyrodniczych i kulturowych obu gmin. Ponadto, wspólny projekt przyczyni się również do rozwijania więzi kulturowych, społecznych i ekonomicznych. Z promocją zwrócimy się do turystów indywidualnych, jak i do zorganizowanych grup wycieczkowych. W tym celu zastosujemy wspólne materiały promocyjne oraz prezentacje na targach turystycznych. Wykonamy spot o Walimiu i Častolovicach, który będzie udostępniany turystom w punktach informacji turystycznych, na targach, a także na stronach internetowych – kontynuuje dyrektor CKiT.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group