Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach rusza w grudniu

Piątek, 26 października 2012, 6:10
Aktualizacja: 8:36
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach rusza w grudniu
Fot. użyczone
Co najmniej 15 osób znajdzie pomoc i opiekę w nowo utworzonym Środowiskowym Domu Samopomocy w Świebodzicach. Na sesji w dniu 23 października Rada Miejska podjęła uchwałę o utworzeniu placówki. Ta rozpoczyna swoją działalność 1 grudnia.

ŚDS będzie miejscem, w którym zajęcie i możliwość samorozwoju znajdą osoby niepełnosprawne intelektualnie.

- Chodzi o osoby zarówno z lekkim, jak i znacznym stopniem niepełnosprawności umysłowej, ale sprawne ruchowo - mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach. - W placówce takie osoby będą mogły twórczo się rozwijać, spędzać czas wśród ludzi, a nie w czterech ścianach; będą także korzystać z rehabilitacji ruchowej i społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy będzie miał swoją siedzibę w Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4. Zajmie dwa poziomy budynku, które zostaną wyposażone m. in. w pracownię kulinarną, świetlicę, salę do rehabilitacji, poradnię psychologiczną, itd. Osoby niepełnosprawne otrzymają tu kompleksową pomoc, a z obiektu będą mogły korzystać codziennie od godz. 7:30 do 15:30.

Gmina Świebodzice otrzymała dotację z budżetu państwa na utworzenie placówki: 45 tys. zł na wyposażenie oraz blisko 16 tys. zł na działalność.Będzie to pierwsza tego typu placówka w Świebodzicach, świadcząca tak kompleksową pomoc osobom niepełnosprawnym umysłowo.

Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach o zgłaszanie się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach, ul. Piłsudskiego 8, pokój nr 9, nr telefonu: 74 666 95 79.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group