Wałbrzych: Stankiewicz wysoko na turnieju w Czechach

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 20:05
Aktualizacja: 20:05
Paweł Stankiewicz robi systematyczne postępy
Wałbrzyszanin Paweł Stankiewicz (grający w barwach Polonii Wrocław) zajął wysokie 11. miejsce (na 114 startujących) w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Marienbad Open w Mariańskich Łaźniach (Czechy).

Start Stankiewicza można uznać za bardzo udany. Uzyskał 6,5 pkt. w 9 partiach, co dało mu uzyskanie pierwszej normy na kandydata na mistrza krajowego oraz drugą lokatę w kategorii juniorów do 16 lat. W większości partii Paweł rywalizował z zawodnikami o większych rankingach, a szczególnie cieszy wygrana w ostatniej rundzie z Holendrem Brokkenem posiadający ranking 2304 przy rankingu 2005, jaki posiada Paweł. W sumie Stankiewicz wygrał 5 partii, 3 zremisował i jedną przegrał. O dobrym starcie świadczy fakt, że Paweł na liście startowej posiadał numer 49, a zakończył zawody na miejscu 11.