Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5237
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia oferuje

Poniedziałek, 19 października 2020, 8:39
Aktualizacja: 13:40
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia oferuje
Fot. organizatorzy
W tym tygodniu Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na wernisaż wystawy Piotra Nowaka, wycieczkę po obiekcie w ramach akcji #odkrywajlokalnie oraz na kolejną edycję zajęć dla najmłodszych „Bajtel w Kopalni”.

W najbliższy piątek, 23 października nastąpi otwarcie nowej wystawy w przestrzeniach Starej Kopalni.

W galerii obiektu pojawi się ekspozycja Piotra Nowaka - autora wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz wielokrotnego stypendysty Arts Council Norway. Zajmuje się rzeźbą, instalacją, video, projektowaniem, a jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. Prezentowana wystawa stanowi próbę zmierzenia się z własną twórczością i jej oceną. Podzielona w metodyczny sposób przestrzeń galerii jest rodzajem labiryntu, gdzie prace powstałe na przestrzeni ponad 10 lat stają się elementami rzeczywistości zastępczej. Stopniowo, wkraczając w głąb sali widz przekonuje się, że sprzeczność pojawia się również na poziomie samego tworzywa. Z pozoru delikatna i krucha ceramika, staje się bohaterką wielkoformatowych rzeźb. Większość prac prezentowanych na wystawie jest efektem poszukiwań w medium ceramicznym. Są to rezultaty procesów wymagających wyjątkowej precyzji i umiejętności. Ceramika nie jest jednak jedynym medium, z którym pracuje artysta. Na wystawie pojawi się również tkanina, druk oraz wideo. “Esencja Zgrzytu” w założeniu wypełnia przestrzeń w sposób nieinwazyjny, stwarzając warunki do refleksyjnego i swobodnego odczuwania, przeżywania o charakterze nie tylko estetycznym, ale
i dydaktycznym. Wernisaż odbędzie się w godzinach 17.00-20.00. Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje awizacja na adres mailowy: galeria@starakopalnia.pl. Wystawa czynna będzie do 3 stycznia 2021 roku. Obecnie na terenie Starej Kopalni znajdują się dwie wystawy malarstwa – „Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika oraz „Mój świat – malarstwo” Takisa Makandasis. Wstęp na ekspozycje jest wolny, czynne codziennie.

W sobotę Stara Kopalnia zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zajęcia edukacyjne „Bajtel w Kopalni”. Są to specjalnie przygotowane warsztaty sensoryczne skierowane do dzieci w wieku 0-2 lata oraz 3-6 lat. Podczas najbliższego spotkania uczestnicy odwiedzą przestrzeń wystawienniczą Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni – w nowej aranżacji oraz stworzą własne wyjątkowe odlewy rączek lub stóp. W ramach rozgrzewki i ćwiczeń manualnych dzieci ulepią dowolne kształty, postacie lub fantastyczne stworzenia. Organizator prosi o odpowiednio dobrany ubiór do charakteru zajęć – dotyczy to zarówno dzieci, jak i rodziców. Młodsza grupa rozpocznie warsztaty o godzinie 9.00, starsze dzieci o godzinie 11.00. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl.

Również w sobotę o godzinie 11.00 rozpocznie się wycieczka z cyklu #odkrywajlokalnie organizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej, której Stara Kopalnia jest członkiem. Oprócz górniczego obiektu, uczestnicy wycieczki odwiedzą też wałbrzyski Aqua-Zdrój. Udział jest bezpłatny, zbiórka o godzinie 11.00 przed Kawiarnią Sztygarówka. Uczestników oprowadzi przewodnik Starej Kopalni.

30 października instytucja zaprasza na Straszny Wieczór w Starej Kopalni – w programie warsztaty ceramiczne dla całej rodziny (start o godzinie 17.00), podczas których będzie można ozdobić magnesy i stworzyć własne ozdoby z gliny. Po zajęciach w Centrum Ceramiki Unikatowej odbędzie się zwiedzanie z zadaniami i zagadkami do rozwiązania na trasie, a wykonanie ich będą utrudniać kopalniane zjawy. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety dostępne online na stronie obiektu. Wydarzenia przeznaczone są dla dzieci powyżej 7-go roku życia.

O godzinie 20.00 rozpocznie się Straszne Zwiedzanie Starej Kopalni dla dorosłych. Jest to specjalna edycja Nocnego Zwiedzania – uczestnicy otrzymują specjalny ekwipunek i udają się w trasę, na której czekają zadania do wykonania, ale w zakamarkach Kopalni czekają także tajemnicze postacie. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety dostępne online na stronie instytucji. Wydarzenie skierowane do osób powyżej 16-go roku życia.

Do końca października trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Kupując bilet na zwiedzanie jednej atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki w drugim obiekcie. Obie instytucje znajdują się w centrum miasta – ich lokalizacja ułatwia turystom odwiedzenie obu muzeów w jeden dzień.

Stara Kopalnia zaprasza codziennie na zwiedzanie w godzinach 10.00 – 18.00 (ostatnie wejście o 16.00). Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym – obowiązuje zakrywanie nosa i ust, ograniczenie liczby osób w grupie, na terenie obiektu znajdują się punkty ze środkami do dezynfekcji rąk. Bilety na zwiedzanie można kupić przez stronę internetową instytucji. Dostępna jest także nowa oferta edukacyjna z propozycjami zajęć muzealnych (również w wersji online), warsztatów ceramicznych oraz gier terenowych. Z ofertą można zapoznać się na stronie www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
67%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group