Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3228
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia przyniosła zyski

Wtorek, 10 listopada 2015, 6:45
Aktualizacja: 7:12
Autor: PAW
Wałbrzych: Stara Kopalnia przyniosła zyski
Fot. red.
Minął rok od uruchomienia Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Okazuje się, że od stycznia do września bieżącego roku Stara Kopalnia wygenerowała zysk w kwocie 750 tys. zł.

- Stara Kopalnia to największa inwestycja, jakiej podjęło się miasto – mówi Szełemej. – Decyzję o realizacji tej inwestycji podjął mój poprzednik, ale uważam, że dobrze się stało, że taka decyzja zapadła i że my kontynuowaliśmy to zadanie.

Według Szełemeja, trudno było szacować, ile inwestycja pochłonie środków, okazało się, że ta kwota była 3 razy większa niż pierwotnie zakładano.
- W Wałbrzychu powstało unikalne na skalę nie tylko Polski, ale i Europy miejsce. Odbywa się tu wiele imprez, swoje siedziby mają miejskie instytucje kultury. Stara Kopalnia broni się i będzie się bronić w przyszłości swoją działalnością. To miejsce, gdzie rodzą się nowe inicjatywy, gdzie tworzy się kulturę.

Anna Żabska, która zarządza Starą Kopalnią, prezentując dokonania z rocznej pracy zaskoczyła samego prezydenta.
- Stara Kopalnia od stycznia do września tego roku przyniosła 750 tysięcy zysku – mówi Żabska. - To efekt pracy całego zespołu, wielkiego zaangażowania ludzi tu zatrudnionych. Muszę też powiedzieć o tym, że Stara Kopalnia powstała i działa dzięki olbrzymiej determinacji prezydenta Szełemeja.

Trochę statystyk. Przez rok odbyło się w Starej Kopalni ponad 100 wydarzeń o różnym charakterze- koncertów, wystaw, spotkań. Odwiedziło to miejsce ponad 70 tysięcy osób, co jak na pierwszy rok funkcjonowania ,jest wynikiem bardzo dobrym, a jak mówi prezydent Roman Szełemej, w następnych latach z pewnością liczba odwiedzających będzie rosnąć.

Stara Kopalnia cały czas stara się poszerzać swoją ofertę, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, wyższymi uczelniami. Zatrudnionych jest tu 31 osób plus przewodnicy i osoby odpowiedzialne za sprzątanie. Anna Żabska narzeka, że trudno jej znaleźć odpowiednich pracowników.
- Cały czas prowadzimy rekrutację na różne stanowiska i mamy olbrzymie problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Co najmniej 12 miejsc pracy czeka na osoby chętne i spełniające wymogi, ale takie osoby w naszym mieście jest ciężko znaleźć.

Prezydent Roman Szełemej na wieść, że Stara Kopalnia nie tylko nie generuje strat, a przynosi zyski, powiedział:
- Ten bilans jest dowodem, że Anna Żabska dobrze kieruje Starą Kopalnią i że to miejsce jest miastu potrzebne i wpisuje się w jego krajobraz – mówi prezydent.

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group