Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia świętuje

Sobota, 10 listopada 2018, 10:16
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Stara Kopalnia świętuje
Fot. Robert Bajek
W Klubie Muzycznym Montownia odbyły się wczoraj uroczystości związane z 4–leciem funkcjonowania Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Przybyli na uroczystość goście, wśród których znaleźli się między innymi: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk, przedstawiciele wałbrzyskich instytucji kulturalno-oświatowych, miejscy radni i harcerze dzięki prelekcji wygłoszonej przez dyrektora Starej Kopalni - Jana Jędrasika mogli się dowiedzieć, co udało się zrobić na terenie obiektu, co obecnie dzieje się w Starej Kopalni, a także jakie są plany na przyszłość, związane z tym miejscem. Uroczystość uświetnił wyjątkowy występ autorski Bożeny Oleszkiewicz. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, tradycyjnej lampki szampana i dobrej zabawy.

Zrewitalizowane w 2014 roku Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia to nie tylko Muzeum Przemysłu i Techniki, znajdujące się na szlaku ERIH – European Route of Industrial Heritage – Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. To również miejsce licznych spotkań, konferencji, prelekcji, wystaw, prezentacji, koncertów, pokazów, występów artystycznych i dużych imprez masowych. W skład kompleksu wchodzą między innymi: Galeria Sztuki Współczesnej i Centrum Ceramiki Unikatowej. W Starej Kopalni swoją siedzibę ma między innymi Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Na terenie kompleksu jest kawiarnia, pokoje gościnne, wieża widokowa, plac eventowy, sale koncertowe, konferencyjne, warsztatowe i pracownie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group