Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza

Wtorek, 11 sierpnia 2020, 7:37
Aktualizacja: Środa, 12 sierpnia 2020, 8:22
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza
Fot. organizatorzy
Kolejne dni sierpnia w Starej Kopalni w Wałbrzychu przyniosą następne atrakcje – cotygodniowe Nocne Zwiedzanie, kino samochodowe oraz wernisaż nowej wystawy.

W dniach 11-12.08.2020 w godzinach 10.00-18.00 na terenie kompleksu będzie można zobaczyć interaktywną wystawę będącą częścią ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Zdrowia #STOPFEJKFRIENDS. Specjalne stoisko z multimedialną wystawą odwiedzi kilkanaście miejscowości w Polsce, wśród których znalazł się także Wałbrzych. #STOPFEJKFRIENDS to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do młodzieży, która upowszechnia wiedzę na temat szkodliwości narażenia na dym tytoniowy oraz szkodliwości palenia elektronicznych papierosów.

W tym tygodniu, 12 sierpnia pojawi się wystawa prac z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Na ekspozycji znajdą się prace z przeglądów i plenerów artystycznych, autorów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wystawa w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej będzie czynna do końca września – wstęp wolny. Z kolei w galerii budynku B10 dostępna jest wystawa malarstwa wałbrzyskiego artysty Takis’a Makanadasis „Mój świat – malarstwo”, którą zorganizowano z okazji 50-lecia twórczości artysty.

15 sierpnia Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Miastem Wałbrzych zaprasza na kino plenerowe na placu Magistrackim w Wałbrzychu. Widzowie zobaczą film Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska”. Start projekcji o godzinie 20.30, udział bezpłatny.

W przyszły piątek, 21 sierpnia Stara Kopalnia zaprasza na otwarcie nowej wystawy „Niebezpieczne zabawy” autorstwa Henryka Cześnika - absolwenta Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni Kazimierza Ostrowskiego, w 1977 r. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1994 r., a od 2003 r. jest profesorem zwyczajnym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi malarską pracownię dyplomującą na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w renomowanych galeriach na całym świecie.

Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych  – w większości –  w ostatnich 15-tu latach. Organizatorzy: Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Agencja Zegart.

Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 18.00 – wstęp wolny. Liczba jest ograniczona – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa czynna do 11 października.

Również 21 sierpnia, o godzinie 21.00 odbędzie się kolejna edycja kina samochodowego. Tym razem na ekranie wyświetlony zostanie nagrodzony Oscarem za najlepszą piosenkę muzyczny dramat „Narodziny Gwiazdy”. W rolach głównych Bradley Cooper i Lady Gaga. Udział bezpłatny – dla niezmotoryzowanych uczestników będzie przygotowana strefa z leżakami. Organizatorami są Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Miasto Wałbrzych.

Do końca miesiąca w każdą sobotę o godzinie 21.00 odbywa się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni. Taka forma zwiedzania polega na wręczeniu uczestnikom specjalnego ekwipunku i wykonaniu lekkich prac górniczych pod okiem sztygara. Atrakcja trwa ok. 2 godziny i jest urozmaicona różnymi anegdotami opowiadanymi przez przewodnika. Oferta skierowana dla osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona – bilety dostępne online na www.starakopalnia.pl.

Przez cały okres wakacji Stara Kopalnia zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne
w ramach oferty „Wakacje w Starej Kopalni”. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji. Ponadto w ostatnią sobotę sierpnia odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Bajtel w kopalni” czyli zajęcia sensoryczne skierowane do maluchów i ich rodziców – szczegóły wkrótce.

W Starej Kopalni można zrealizować bon turystyczny w zakresie usług noclegowych. Szczegółowe informacje dotyczące zasad korzystania z bonów turystycznych znajdują się na stronie: bonturystyczny.polska.travel/.
Stara Kopalnia zaprasza na zwiedzanie codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostanie wejście z przewodnikiem o godzinie 16.00, w soboty i niedziele o 17.00). Godziny otwarcia w dniu 15 sierpnia pozostają bez zmian..

Bilety dostępne w kasie lub na stronie instytucji w zakładce „Kup Bilet”. Na terenie obiektu stosowane są wszystkie zalecenia związane z pandemią COVID-19, dzięki czemu zwiedzanie Starej Kopalni jest komfortowe i bezpieczne dla turystów. Ruch turystyczny odbywa się jednostronnie, w wyznaczonych miejscach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji, podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group