Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3282
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stare Bogaczowice kończą rok inwestycjami

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Wtorek, 27 grudnia 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: opr. PAW
Fot. UG w Starych Bogaczowicach
W gminie Stare Bogaczowice w ostatnich tygodniach zakończonych zostało kilka bardzo istotnych inwestycji.

W ramach usuwania skutków nawalnych opadów wykonano odbudowę 3 dróg gminnych w Chwliszowie o wartości 672 tys. zł, z czego dotacja z budżetu państwa wynosiła 80% wartości zadań. Również w Starych Bogaczowicach wykonano odbudowę drogi gminnej na odcinku ok. 80m.

W ramach przeciwdziałania zniszczeniom tej drogi, odcinek rzeki został odbudowany murem oporowym oraz wykonano profilowanie skarp oraz umocnieniem ich blokami kamiennymi. I tu prace o wartości 400 tys. zł zostały w 80% sfinansowane z budżetu państwa. Budżet państwa w 100% w kwocie 92 tys. zł pokrył koszty remontu uszkodzonego mostu w Starych Bogaczowicach przy posesji nr 13. Wykonawcą wszystkich robót drogowych było Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

W stulecie od powstania lokalu świetlicy wiejskiej w Starych Bogaczowicach przeprowadzono w niej znaczący remont obejmujący: przebudowę zaplecza sanitarnego świetlicy, wykonanie zaplecza magazynowego dla istniejącej kuchni, wykonanie kominka na drewno w sali sołeckiej (tanecznej), wykonanie pokrycia stropodachu/tarasu nad częścią socjalno-sanitarną, wymiana starych okien i drzwi spełniających wysokie wymagania przeciwpożarowe, wymiana przewodów C.O. wraz z zaworami oraz wymiana kotła na paliwo stałe.

Równocześnie dokonano wymiany pokrycia dachu na świetlicy w Gostkowie, na pokrycie z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej. Wartość tych prac to 300 tys. zł. Zrealizowano również projekt rewitalizacji zabytkowego skrzydła budynku Urzędu Gminy. Zakres rewitalizacji obejmował: renowację elewacji z zachowaniem wszystkich detali architektonicznych (detale sztukatorskie) i wykonanie nowej kolorystyki elewacji, renowację cokołu kamiennego, wymianę i renowację nie wymienionej wcześniej stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie parapetów zewnętrznych i obróbek blacharskich, renowację krat okiennych i balustrad oraz wykonanie nowej kraty okiennej, przebudowę schodów zewnętrznych, renowację posadzki balkonu. Koszty remontu w wysokości 98 tys. zł. pokryto w 61% z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Za kwotę 193 tys. zł. zakończono budowę garażu dwustanowiskowego na wozy strażackie bogaczowickiej OSP. W obiekcie wykonano instalację elektryczną, przyłącze wodne oraz ogrzewanie elektryczne.

Źródło: www.starebogaczowice.ug.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~St Bog 27-12-2011 22:48
A pokażcie jak wygląda teraz zalew w Starych Bogaczowicach. Pokażcie zdjęcia. Brzozy i inne drzewa mają w niecce juz z 2,5 metra wysokości jak nie lepiej. Tragedia.
~Jarek 6-07-2012 11:45
Naparwdę tragedie zrobili z tym zalewem ale przynajmniej jest "orlik" z betonu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group