Niedziela, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Stare Bogaczowice kończą rok inwestycjami

Wtorek, 27 grudnia 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: opr. PAW
REGION, Stare Bogaczowice: Stare Bogaczowice kończą rok inwestycjami
Fot. UG w Starych Bogaczowicach
W gminie Stare Bogaczowice w ostatnich tygodniach zakończonych zostało kilka bardzo istotnych inwestycji.

W ramach usuwania skutków nawalnych opadów wykonano odbudowę 3 dróg gminnych w Chwliszowie o wartości 672 tys. zł, z czego dotacja z budżetu państwa wynosiła 80% wartości zadań. Również w Starych Bogaczowicach wykonano odbudowę drogi gminnej na odcinku ok. 80m.

W ramach przeciwdziałania zniszczeniom tej drogi, odcinek rzeki został odbudowany murem oporowym oraz wykonano profilowanie skarp oraz umocnieniem ich blokami kamiennymi. I tu prace o wartości 400 tys. zł zostały w 80% sfinansowane z budżetu państwa. Budżet państwa w 100% w kwocie 92 tys. zł pokrył koszty remontu uszkodzonego mostu w Starych Bogaczowicach przy posesji nr 13. Wykonawcą wszystkich robót drogowych było Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

W stulecie od powstania lokalu świetlicy wiejskiej w Starych Bogaczowicach przeprowadzono w niej znaczący remont obejmujący: przebudowę zaplecza sanitarnego świetlicy, wykonanie zaplecza magazynowego dla istniejącej kuchni, wykonanie kominka na drewno w sali sołeckiej (tanecznej), wykonanie pokrycia stropodachu/tarasu nad częścią socjalno-sanitarną, wymiana starych okien i drzwi spełniających wysokie wymagania przeciwpożarowe, wymiana przewodów C.O. wraz z zaworami oraz wymiana kotła na paliwo stałe.

Równocześnie dokonano wymiany pokrycia dachu na świetlicy w Gostkowie, na pokrycie z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej. Wartość tych prac to 300 tys. zł. Zrealizowano również projekt rewitalizacji zabytkowego skrzydła budynku Urzędu Gminy. Zakres rewitalizacji obejmował: renowację elewacji z zachowaniem wszystkich detali architektonicznych (detale sztukatorskie) i wykonanie nowej kolorystyki elewacji, renowację cokołu kamiennego, wymianę i renowację nie wymienionej wcześniej stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie parapetów zewnętrznych i obróbek blacharskich, renowację krat okiennych i balustrad oraz wykonanie nowej kraty okiennej, przebudowę schodów zewnętrznych, renowację posadzki balkonu. Koszty remontu w wysokości 98 tys. zł. pokryto w 61% z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Za kwotę 193 tys. zł. zakończono budowę garażu dwustanowiskowego na wozy strażackie bogaczowickiej OSP. W obiekcie wykonano instalację elektryczną, przyłącze wodne oraz ogrzewanie elektryczne.

Źródło: www.starebogaczowice.ug.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group