Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 1808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Starosta wręczył nagrody

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 kwietnia 2010, 18:53
Aktualizacja: 18:54
Autor: red
Zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych to ścisła krajowa czołówka
Fot. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Starosta Augustyn Skrętkowicz wręczył nagrody i wyróżnienia zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym za osiągnięcia sportowe uzyskane w ubiegłym roku.

Nagrody Starosty Wałbrzyskiego dla najlepszych sportowców w kategorii „Junior” otrzymali: Renata Omilusik - Mistrzyni Polski Juniorek i zdobywczyni III miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorek w zapasach, Dawid Tejchman - Mistrz Polski Kadetów i zdobywca III miejsca na Mistrzostwach Europy Kadetów w zapasach oraz Jakub Pytka - Mistrz Polski w Mini Maratonie MTB.

Z kolei nagrody Starosty Wałbrzyskiego dla najlepszych sportowców w kategorii „Senior” otrzymali: Agnieszka Wieszczek - zdobywczyni III miejsca w Mistrzostwach Europy Seniorek w zapasach, Robert Kulesza - Mistrz Polski w BMX – Racing, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy oraz Piotr Paradowski - Mistrz Polski w Four Cross, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy.

Starosta wręczył również nagrodę w kategorii „Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny”. Ta wyjątkowa nagroda trafiła do Ewy Orenczak - zdobywczyni I miejsca w pływaniu na dystansie 25 metrów w stylu dowolnym i grzbietowym oraz II miejsca w Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w biegach narciarskich.

Najlepszymi trenerami 2009 roku uznani zostali: Wioleta Grabowska - Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy ,,Zagłębie” Wałbrzych, Jarosław Nowicki - Ludowy Kolarski Klub Sportowy ,,Górnik Wałbrzych”, Dariusz Piaskowski - Uczniowski Ludowy Zapaśniczy Klub Sportowy ,,Heros” Czarny Bór.

Wyróżnienia otrzymali również działacze sportowi: Ryszard Szram - Ludowy Kolarski Klub Sportowy ,,Górnik Wałbrzych”, Jan Jóskowski - Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy ,,Zagłębie” Wałbrzych, Zdzisław Pilczuk - Uczniowski Ludowy Zapaśniczy Klub Sportowy ,,Heros” Czarny Bór.

Była to też wspaniała okazja do przyznania stypendiów sportowych, które otrzymali: Bartłomiej Gwałt - UKN „Melafir” Czarny Bór, Kamila Wnuk, Karolina Myśliwiec, Renata Omilusik, Natalia Lubowska, Ilona Omilusik - Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Heros” Czarny Bór, Agnieszka Rakoczy, Agata Łagoźna, Natalia Ochal, Natalia Kuśmińska, Marta Chruściel, Marcin Hader, Michał Jóskowski, Dawid Tejchman, Marcin Nowakowski, Sebastian Chlewicki, Patryk Eksterowicz, Marcel Mickiewicz, Krzysztof Kuśmiński, Damian Kowalczyk - Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy „Zagłębie” Wałbrzych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~obiektywny 9-04-2010 9:36
Starosta to GOŚĆ na poziomie.Przyznał stypendia zawodnikom,którzy na to zasłużyli - czyli medalistom Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group