Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4987
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Start sezonu wałbrzyszanina grającego w curling

Czwartek, 27 września 2018, 12:45
Autor: PAW
Wałbrzych: Start sezonu wałbrzyszanina grającego w curling
Fot. użyczone
Zawodnicy Sopot Curling Club “Wa ku’ta”, w których składzie występuje Wałbrzyszanin Bartosz Łobaza, bardzo udanie rozpoczęli zimowy sezon 2018/19. Sezon, który jest historyczny dla polskiego curlingu gdyż męska reprezentacja narodowa po raz pierwszy w historii zagra w gr. A Mistrzostwa Europy (10 najlepszych reprezentacji). Przypomnijmy iż od dwóch lat to właśnie sopocianie reprezentują Polskę na zawodach mistrzowskich.

Curlerzy z Sopot Curling Team na lodzie pojawili się już 24 sierpnia na zgrupowaniu w Łodzi. Było to możliwe dzięki temu iż właśnie w tym mieście powstała pierwsza w Polsce hala wyłacznie do curlingu.
Gdańska Hala Olivia również posiada jeden specjalistyczny tor do curlingu jednak zostanie on zamrożony dopiero w październiku lub listopadzie.

Po dwóch zgrupowaniach w Łodzi przyszedł czas na sprawdzenie formy w zawodach.
7-9 września odbył się The Grand Opening Bonspiel w Łodzi, gdzie sopocianie pojawili się w składzie: Bartosz Łobaza, Konrady Stych, Krzysztof Domin oraz Borys Jasiecki (skip). 3 zwycięstwa: z drużyną ze szwedzkiego Gavle, mistrzami Polski AZS Gliwice, wicemistrzami Polski ŚKC Marlex Katowice oraz remis z męską reprezntacją Białorusi zapewniły sopocianom miejsce w finale. Tam po bardzo jednostronnym widowisku Sopot Curling Team pewnie pokonał 10:2 Krakowski Klub Curlingowy „Mistral”.

Kolejny tydzień to udział naszych reprezentantów w międzynarodowym, bardzo prezstiżowym turnieju, Kolibris Cup w Pradze. W ciągu 4 dni sopocianie rozegrali aż 10 meczów osiągając historyczne 4 miejsce. W ostatecznym rozrachunku lepsze od Polaków okazały się tylko męskie reprezentacje narodowe Niemiec, Rosji oraz Czech. Zebrane doświadczenie w spotkaniach z drużynami z ekstraligi czeskiej, Kanady oraz Niemiec i Rosji na pewno dodatkowo zaprocentuje w przyszłości.

- Ostatnie 2 turnieje napawają optymizmem. Elementy nad którymi zaczęliśmy intensywniej pracować w tym sezonie przyniosły zaskakujaco szybkie efekty. Potwierdza to, że przyjęliśmy słuszny kierunek i jednocześnie motywuje do dalszej pracy – przyznaje kapitan drużyny Borys Jasiecki.

Wszystkie przygotowania sopocian podporządkowane są turniejowi kwalifikacyjnemu do Mistrzostw Europy, który odbędzie się w dniach 5-7 października w Łodzi w obiekcie Curling Łódź. W turnieju tym Sopot Curling Team zmierzy się z ŚKC Marlex Katowice (skip Dzikowski) oraz AZS Politechnika Śląska Glwicie „Ogień” (skip Bosek). Zwycięzca zagra jako reprezentacja Polski na Mistrzrostwach Europy w Tallinie (15-24 listopada 2018).

Przypomnijmy iż to właśnie Sopot Curling Team, grający jako reprezentacja Polski na Mistrzostwach Euorpy gr. B w St. Gallen w 2017 roku wywalczył dla Polski historyczy awans do europejskiej elity.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group