Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4422
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Wałbrzych: Stowarzyszenie Kocham Szczawno–Zdrój włączyło się do walki o budowę obwodnicy Wałbrzycha

Czwartek, 22 czerwca 2017, 9:37
Aktualizacja: Piątek, 23 czerwca 2017, 8:38
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój/Wałbrzych: Stowarzyszenie Kocham Szczawno–Zdrój włączyło się do walki o budowę obwodnicy Wałbrzycha
Fot. użyczone
Zbierają podpisy pod petycją w sprawie uruchomienia środków finansowych na budowę wałbrzyskiej obwodnicy.

Już ponad 150 osób złożyło swoje podpisy pod petycją skierowaną do premier rządu Beaty Szydło, ministra Mateusza Morawieckiego oraz Krzysztofa Kondraciuka - Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie szybkiego przekazania pieniędzy na budowę wałbrzyskiej obwodnicy. Petycja przygotowana została przez członków stowarzyszenia Kocham Szczawno- Zdrój.

O podpisanie petycji proszeni są przede wszystkim mieszkańcy Szczawna – Zdroju, ale również Wałbrzycha. Działanie członków szczawieńskiej organizacji pozarządowej podyktowane są obawą o utratę przez tą miejscowość status uzdrowiska.
- 2 lata temu zorganizowaliśmy wielkie liczenie samochodów przejeżdżających tuż przed głównym gmachem uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju. Wówczas, tylko przez kilka godzin przejechało przed nami ponad 10 000 aut. Sytuacja znacznie się jednak pogorszyła – mówi Piotr Cugowski.

Obecnie główną arterią uzdrowiska przejeżdża dziennie ponad 25 tysięcy aut. Spaliny wpływają na pogorszenie jakości powietrza, co może doprowadzić do utraty status uzdrowiska. To w konsekwencji oznaczałoby poważne straty dla Szczawna. Bez kuracjuszy lokalne przedsiębiorstwa nie będą funkcjonowały. Znikną miejsca pracy. Straty odczuje budżet miasta. Dlatego członkowie stowarzyszenia nie będąc biernymi, wystąpili z prośbą o podpisanie petycji.
- Poprzez nasze działanie chcemy pomóc lokalnym włodarzom w uzyskaniu pieniędzy na budowę obwodnicy. Mamy nadzieję, że poparcie społeczne pokaże decydentom w Warszawie jak ważna jest to sprawa dla naszej miejscowości - podkreśla Arkadiusz Czocher, prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno – Zdrój.

Obecnie gmina Wałbrzych czeka na podpisanie umowy opiewającej na około 300 milionów złotych z przeznaczeniem na budowę obwodnicy. Brakuje około 30 milionów złotych na tzw. łącznik szczawieński. Brakujące pieniądze mogłaby przekazać Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
– Będziemy docierali bezpośrednio do mieszkańców i prosili o wsparcie naszej petycji. Nigdy wcześniej nie było takiej szansy na przesunięcie ruchu pojazdów z uzdrowiska - podkreśla zaangażowany w działania na rzecz Szczawna-Zdroju Michał Broda.

Petycję można również podpisać w internecie pod adresem:
https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_budow_obwodnicy_wabrzycha_i_szczawna-zdroju.

Podpisy będą zbierane przez miesiąc, a następnie wysłane do Ministerstwa Rozwoju, Prezesa Rady Ministrów i GDDKIA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group