Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3436
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Strajk nauczycieli zawieszony – tylko jedna szkoła w Wałbrzychu sklasyfikowała maturzystów

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 13:52
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2019, 9:19
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Strajk nauczycieli zawieszony – tylko jedna szkoła w Wałbrzychu sklasyfikowała maturzystów
Fot. red
Strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego zostanie zawieszony w sobotę 27 kwietnia. Dziś podczas sesji rady miasta wiceprezydent Sylwia Bielawska poinformowała tymczasem o sytuacji w wałbrzyskich szkołach na krok przed egzaminami maturalnymi.

Przewodniczący ZNP poinformował o zawieszeniu strajku, ale nie oznacza to, że się on zakończył. Związkowcy przyznają, że dają czas rządowi do września, a więc do czasu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Jak natomiast kształtuje się sytuacja w wałbrzyskich szkołach ponadgimnazjalnych na chwilę przed maturami?
- Mamy 7 szkół ponadgimnazjalnych i 686 uczniów, którzy powinni przystąpić w tym roku do matury - informuje wiceprezydent Sylwia Bielawska. - W szkołach funkcjonują międzyszkolne komitety strajkowe, a rada klasyfikacyjna uczniów, którzy mają przystąpić do matury, odbyła się tylko w jednej ze szkół, a mianowice w ZS nr 3 na Sobięcinie.

Mimo prób podejmowanych przez dyrektorów pozostałych szkół, nie udało się dokonać klasyfikacji uczniów pozostałych 6 placówek oświatowych.
- Decyzje podejmowane przez rząd, nowelizacja prawa oświatowego może przynieść wiele niebezpiczeństw i doprowadzić do jeszcze większego chaosu - ocenia sytuację w kraju Sylwia Bielawska. - Nie wiemy tak naprawdę jak będą wyglądały egzaminy maturalne. Dziś dyrektorzy szkół mieli podjąć kolejne próby negocjacji z nauczycielami na temat rad klasyfikacyjnych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że decyzja ZNP o zawieszeniu strajku spowoduje, że maturzyści zostaną sklasyfikowani i przystąpią do egzaminów, a same matury odbędą się bez przeszkód.

Twoja reakcja na artykuł?

23
41%
Cieszy
1
2%
Hahaha
6
11%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
9%
Złości
20
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group