Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Straty na 45 tysięcy złotych

Sobota, 5 grudnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: PW
REGION, Kamienna Góra: Straty na 45 tysięcy złotych
Fot. PW
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 43 lat, którzy od ponad pół roku trudnili się włamaniami do różnego rodzaju obiektów handlowych na terenie województwa dolnośląskiego.

Trzej mężczyźni, w tym dwaj mieszkańcy Kamiennej Góry i jeden mieszkaniec Legnicy, rozpoczęli swoją przestępczą działalność w kwietniu bieżącego roku. Ich łupem padały różnego rodzaju obiekty usługowo-handlowe. Najczęściej włamywacze upatrywali sobie za swój cel kioski ruchu, sklepy spożywcze i bary.

Schemat działania złodziei był za każdym razem podobny. Wycinali oni dziury w blaszanych drzwiach lub rozcinali kraty, a następnie wybijali okna i w ten sposób dostawali się do wnętrza obiektów. Mężczyźni najczęściej kradli papierosy i alkohol, ale nie pogardzili również artykułami chemicznymi, bateriami czy kawą oraz kartami SIM do telefonów komórkowych.

Szacunkowo ich przestępcza działalność przyniosła około 45 tysięcy złotych strat. Policjanci zatrzymali również pasera z Legnicy, któremu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Tymczasem wobec włamywaczy sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Łącznie mężczyźni są podejrzewani o dokonanie co najmniej 11włamań. Teraz grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani mieli już wcześniej problemy z prawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group