Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3567
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Straty związane z pożarem Zakładu Przyrodoleczniczego sięgają kilkudziesięciu milionów złotych

Poniedziałek, 5 marca 2018, 13:41
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2018, 10:29
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Straty związane z pożarem Zakładu Przyrodoleczniczego sięgają kilkudziesięciu milionów złotych
Fot. red
Trwa szacowanie strat po pożarze, do jakiego doszło w nocy w szczawieńskim Zakładzie Przyrodoleczniczym.

Na razie trudno dokładnie oszacować straty, ale wstępnie mówi się o kwocie około 30 milionów złotych. Niestety, lecz większa część obiektu spłonęła i nie nadaje się on do dalszej eksploatacji. Prawdopodobnie konieczna będzie budowa nowych obiektów od podstaw. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Strażacy podkreślają, że pożar był bardzo rozległy i obejmował około 4 tysięcy metrów kwadratowych. Zniszczeniu uległa komora hiperbaryczna, jaskinia solna, ale co równie ważne, w pożarze spłonęła dokumentacja pacjentów.

Prezes Paweł Skrzywanek zapewnia, że leczenie będzie kontynuowane w innych obiektach należących do uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Oznacza to, że pracownicy uzdrowiska nie powinni stracić pracy, choć należy pamiętać, że zdecydowana większość zabiegów była wykonywana właśnie w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Pracownicy będą wykonywać zabiegi na dwie zmiany.

Na miejscu byli: Wicewojewoda Kamil Krzysztof Zieliński, Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, Burmistrz Marek Fedoruk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Renata Kościk, Komendant Miejski Policji Maciej Januszkiewicz z zastępcą Rafałem Siczkiem oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Szyszka.Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Biegli będą nad tą kwestią pracować.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group