Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3181
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strauss Gala w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Sczawno-Zdrój
Poniedziałek, 2 lutego 2015, 6:25
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2015, 15:48
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Piątkowy wieczór w Teatrze Zdrojowym upłynął przy dźwiękach muzyki autorstwa znakomitego kompozytora, dyrygenta i skrzypka – Johanna Straussa.

Szczawno-Zdrój odwiedził niezwykły Duet Małżeński – Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran) oraz Andrzej Jankiewicz (tenor). Ta pochodząca z Wrocławia para z powodzeniem odnosi sukcesy nie tylko w kraju i w całej Europie, ale również i w Stanach Zjednoczonych, czy Australii. Akompaniował im kameralny zespół instrumentalny w składzie Tomasz Stocki (skrzypce) oraz Wiktor Szymajda (fortepian).

W programie Gali Straussowskiej znalazły się jedne z najpopularniejszych utworów tego austriackiego kompozytora. Licznie zabrana publiczność mogła posłuchać m.in. polek, czardaszy, arii oraz duetów z operetek. Zaprezentowano tak znane melodie jak np. „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy toast „Li biamo” z opery „Traviata”. Całości dopełniały przepiękne kostiumy, które były zmieniane przez solistów kilkakrotnie w ciągu całego koncertu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group