Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4036
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Strażackie zebranie

Poniedziałek, 28 marca 2022, 9:32
Aktualizacja: 12:35
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Strażackie zebranie
Fot. OSP Boguszów/facebook
W sobotę 19 marca odbyło się w remizie OSP Boguszów zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano działalność jednostki w roku 2021.

Swoją obecnością zaszczycili strażaków przedstawiciele władz miasta i rady miejskiej, a także Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Miejskiego Związku OSP RP. Podczas spotkania odczytane zostały protokoły z działalności i finansowe za rok ubiegły oraz plany na rok bieżący.

Bardzo ważnym i długo wyczekiwanym punktem było wystąpienie Burmistrz Sylwii Dąbrowskiej, która przedstawiła plany związane z budową nowego obiektu, który będzie stanowić nową remizę i jednocześnie biurowiec Ośrodka Pomocy Społecznej. Rozpisane zostało już zapytanie ofertowe na wykonanie projektu budowlanego. W tegorocznym budżecie miasta wprowadzono już na ten cel środki w wysokości 3,5 mln zł pochodzące z programu rządowego. Jak poinformowała Burmistrz, bieżący rok to także kolejne inwestycje Gminy związane z budową odwodnienia garażu, gdzie obecnie stacjonuje Mercedes oraz wzmocnienia ścian garaży znajdujących się z tyłu remizy, w których stacjonują pozostałe pojazdy. Podsumowanie dotyczyło także działalności operacyjnej. Przybyły na spotkanie Dowódca JRG-1 bryg. Maciej Garczyński przedstawił w statystykach, jak ważne jest funkcjonowanie jednostki dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Zadeklarowano również dalszą chęć współpracy PSP Wałbrzych, jak i realizację wspólnych ćwiczeń. Kolejnym ważnym punktem obrad było sprawozdanie Komisji Rewizyjnej i głosowanie nad absolutorium dla Zarządu OSP, które przebiegło jednomyślnie, a Zarząd otrzymał mandat zaufania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
1
11%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group