• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:25
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3334
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Strażnicy miejscy prowadzą prelekcje w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 lipca 2018, 10:16
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wakacje to czas, w którym młodzi wałbrzyszanie mogą w końcu wypocząć po 10 miesiącach nauki. Przez dwa miesiące można zapomnieć o testach, sprawdzianach, dyktandach, klasówkach. Niestety, to właśnie w okresie wakacji dochodzi do dużej ilości wypadków z udziałem dzieci.

Aby zapobiec takim incydentom, wałbrzyscy strażnicy miejscy już od końca czerwca spotykają się z wypoczywającymi uczniami i dyskutują na temat różnego rodzaju zagrożeń, z którymi można się spotykać w czasie samodzielnego funkcjonowania na terenie miasta, czy też w czasie wycieczek.

Zajęcia odbywają się w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, oraz we wszystkich oddziałach bibliotek publicznych. Strażnicy zapoznają uczestników spotkań z zakresem zadań realizowanych przez straże miejskie, z zagrożeniami wynikającymi z samodzielnego funkcjonowania w okresie wakacji, zarówno w środowisku miejskim, jak i poza nim, sposobami alarmowania służb ratowniczych o zauważonych zagrożeniach, tematyką związaną z segregacją odpadów, a także z obowiązkami wynikającymi z posiadania zwierząt domowych.

Od początku sierpnia będą prowadzone zajęcia plenerowe obejmujące praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowania się w przypadku znalezienia niewybuchu, podejrzanych substancji chemicznych, zauważenia pożaru. Dzieci będą się też uczyć jak należy segregować odpady komunalne. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom tegoroczne wakacje będą bezpieczne.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~senior 19-07-2018 6:59
Robią to dość skutecznie. Wnuczka po powrocie z tego spotkania przez godzinę uczyła mnie jak segregować odpady, bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, unikać dzikich zwierząt. Dostałem też reprymendę, że kiedyś nie posprzątałem kupki po psie.
~Zainteresowany 19-07-2018 9:38
Do Senior. To teraz wnuczkowie dziadków uczą wstyd. Nie dziwie się, że teraz to jest chów a nie wychowanie. Jeśli najbliższa rodzina w nich nie zaszczepi od najmłodszych lat pewnych wartości i zachowań w życiu codziennym i szanowania drugiego człowieka, to żadna instytucja nie pomoże.
~ch-4 19-07-2018 16:39
mądrość strażników bezcenna
~ 19-07-2018 21:25
Strażnicy robią prelekcje. A to dowcip. Przecież to takie bezmózgi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group