Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 2570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy w czasie pandemii

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 30 kwietnia 2020, 6:46
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2020, 9:40
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W związku z ogłoszeniem epidemii w Polsce, Straż Miejska w pierwszej kolejności realizuje powierzone zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa – mają one nadany priorytet i są realizowane z pełnym zaangażowaniem posiadanych sił i środków.

- Nasze działania koncentrują się zarówno na kampanii informacyjnej związanej z obowiązującymi obostrzeniami, ale również podczas patroli zwracamy szczególną uwagę na osoby naruszające przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r., w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - informują strażnicy. - Nie zapominamy o osobach bezdomnych, którym w miarę możliwości dostarczamy żywność oraz środki ochrony osobistej. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wykorzystując pojazd służbowy dowozimy racje żywnościowe do osób pozostających pod opieką MOPS. Do tej pory dostarczyliśmy 500 paczek z żywnością. Za nami bardzo trudne dni. W czasie gdy większość z nas pozostaje w domach, służby na bieżąco dostosowują i modyfikują swoje działania, ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy i obostrzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
4
31%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~observer 30-04-2020 8:21
Epidemia koronawirusa nie może być wygodnym wytłumaczeniem dla zaniechania wszelkich innych działań prewencyjno interwencyjnych na terenie miasta,a niestety tak się w obecnej chwili dzieje.Wszyscy pracujemy w cieniu epidemii i nie możemy zaniechać realizowania swoich zadań statutowych poświęcając uwagę tylko jednemu zagadnieniu. Moi pracownicy pracują w systemie ciągłym od momentu wybuchu epidemii do chwili obecnej.Firma zabezpiecza pracownikom wszystkie możliwe i konieczne środki ochronne i realizujemy wyznaczone zadania bez przeszkód.Nie było i nie ma takiej możliwości abyśmy zawiesili bądź ograniczyli część swojej działalności bowiem świadczymy usługi dla ludności. Dlatego niezrozumiałe jest dla mnie to że działania Straży Miejskiej zostały zredukowane jedynie do działań związanych z epidemią.Zadaniem straży miejskiej nie jest rozwożenie paczek,racji żywnościowych itp Zadania takie mogli by realizować pracownicy miejskich spółek.Mieszkańcy Wałbrzycha mimo obecnej sytuacji starają się żyć normalnie więc i służby miejskie powinny funkcjonować normalne i realizować swoje obowiązki w sposób należyty. Niestety znane są przypadki kiedy Straż Miejska odmawia podejmowania interwencji np w sprawie zakłócania porządku,zakłócania spokoju czy spraw związanych z funkcjonowaniem miasta bądź sprawami porządku tłumacząc że wszystkie swoje działania nakierowane zostały na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.Od początku wybuchu pandemii nie widziałem na terenie miasta żadnego patrolu pieszego Straży miejskiej.czas zabrać się do pracy Panowie Strażnicy!
~????? 30-04-2020 10:39
Straże Miejskie realizuja zadania związane z covid 19 zgodnie z rozporządzeniem ministra MSWiA i zostały poddane zwierzchniemu nadzorowi policji. Więc chyba pretensje do ministra a nie strażników.
~Radek 30-04-2020 13:10
do: ~????? (10:39)
Oczywiście że Policja nadzoruje działania Straży Miejskiej w zakresie walki z pandemią zgodnie z rozporządzeniem MSWiA zwłaszcza w zakresie łączonych partoli i podejmowania wspólnych skoordynowanych działań.Jednak rozporządzenie MSWiA nie zawiesiło statutowych obowiązków jakie Straże Miejskie wykonują,nie zawieszono ani nie zmieniono Ustawy o strażach Gminnych i Miejskich.Rozporządzenie miało spowodować prawidłową koordynacje działań wspólnych w walce z civid19 ale nie słyszałem aby Ustawa przestała działać a to Ustawa jest nad rozporządzeniem a nie odwrotnie.Zatem rozumieć należy że Straż Miejska włączona została rozporządzeniem MSWiA do systemu walki z pandemią ale rozporządzenie nie pozbawiło jej obowiązków w realizacji swoich podstawowych zadań jakie nakłada na nią Ustawa jako akt wyższego rzędu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie aby prowadzić działania związane z Covid 19 a jednocześnie realizować zadania związane z utrzymaniem porządku w mieście.
~Edek 30-04-2020 14:37
Straż Miejska Wałbrzycha ledwo dycha! Tej straży, co może poniektórzy mieszkańcy pamiętają już nie ma. Proszę nie kopać leżącego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group