Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3968
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Street art w Starej Kopalni

Piątek, 12 stycznia 2018, 11:22
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Street art w Starej Kopalni
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Piotr Saul, którego prace można oglądać w Starej Kopalni na wystawie pod nazwą „Depercepcje” opowiadał w czwartek, 11 stycznia w Kawiarni Sztygarówka o sztuce i zarazem swojej pasji, jaką jest street art.

Spotkanie z artystą było pierwszym tegorocznym spotkaniem organizowanym w Kawiarni Sztygarówka na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Tematem czwartkowego spotkania było „Czym dziś jest street art?”. Piotr Saul przedstawił zebranym m.in. historię street art oraz jej najbardziej znanych twórców. Nie zabrakło również omówienia przykładów tej niezwykłej sztuki.
- Moją pracą magisterską była praca o wrocławskim street art, ponieważ pasjonowałem się tym od dziecka, a malowałem już od gimnazjum. Na początku dochodziły do mnie różne magazyny z zagranicy i starałem się naśladować te graffiti, gdzie malowało się na murach, garażach czy w miejscach opuszczonych. Tam właśnie starałem się robić pierwsze swoje wprawki malarskie. Można by powiedzieć, że było to pewnego rodzaju wandalizmem, ale nie robiłem tego wbrew czyjejś woli, albo w jakiś ważnych miejscach. To było absolutnie wykluczone. Poprzez to, zainteresowanie tą sztuką ulicy, jaką jest street art., nabrałem takiej pasji, miłości do tworzenia – powiedział artysta.

Piotr Saul to artysta wizualny, muzyk i tancerz. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street art i nie tylko. Jest założycielem zespołu „Me Myself And I”. Występował w You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3. Zajmuje się także beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group