Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3567
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strefa atrakcyjna dla inwestorów

Sobota, 12 czerwca 2010, 8:51
Aktualizacja: 13:58
Autor: red
Wałbrzych: Strefa atrakcyjna dla inwestorów
Mirosław Greber jest bardzo zadowolony z wysokiej pozycji w rankingu WSSE Invest Park
Fot. red
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania na świecie.

Tak wynika przynajmniej z raportu brytyjskiego wydawnictwa „fDi Magazine". Czasopismo przeanalizowało 700 miejsc inwestycyjnych na całym swiecie i wałbrzyska strefa znalazła się w tym gronie na bardzo wysokim 3. miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych w Europie, a na 17. w klasyfikacji swiatowej.

- Bardzo cieszy mnie 3. miejsce w Europie i 17. w klasyfikacji generalnej na świecie, jakie zajęła wałbrzyska strefa. Lepsze w rankingu w Europie okazały się jedynie strefy z Łotwy i Łodzi, którym gratuluję sukcesu. Dla nas to niebywałe osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że większość z wyróżnionych w rankingu stref nie jest naszą bezpośrednią konkurencją. Wierzę, że ten wynik w przyszłości przełoży się również na wzrost liczby inwestycji w strefie – mówi Mirosław Greber, Prezes WSSE Incest Park.

Przy ocenie miejsc przyjaznych inwestycjom brane były pod uwagę m.in. ekonomiczny potencjał stref, koszty działalności inwestorów, dostępność infrastruktury technicznej i drogowej, zachęty oraz udogodnienia dla inwestorów jak również promocja strefy.

W rankingu najwyżej oceniono chińską strefę Shanghai Waiqaoaiao Free Trade Zone. Wśród wyróżnionych polskich stref ekonomicznych znalazły się jeszcze w rankingu strefa Łódzka oraz Starachowicka SSE.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group