Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3576
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strefa pomaga

Czwartek, 3 marca 2022, 14:31
Aktualizacja: 14:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Strefa pomaga
Fot. JAZ
W siedzibie Spółki WSSE w Wałbrzychu przy ulicy Uczniowskiej 16 kierownictwo Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podczas konferencji prasowej przedstawiło metody skoordynowanej pomocy dla Ukrainy.

Wsparcie organizowane przez WSSE we współpracy z administracją rządową i samorządową ma wymiar kilku płaszczyzn. Mówili o tym prezes WSSE Piotr Wojtyczka oraz wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

- Na nasze wsparcie mogą liczyć firmy ukraińskie szukające nowej lokalizacji, obywatele Ukrainy szukający zatrudnienia oraz zakwaterowania - mówi Piotr Wojtyczka.

Już dzisiaj do Wałbrzycha przyjedzie rodzina, która będzie mogła skorzystać z mieszkań, z jakich na co dzień korzystają pracownicy strefy. Kierownictwo zapowiada również, że tych miejsc będzie przygotowanych więcej. Wszystko w zależności od sytuacji. Biorąc jednak pod uwagę, że WSSE zajmuje się przede wszystkim ekonomiczno-gospodarczą płaszczyzną życia, Paweł Kurtasz zwraca uwagę na pomoc w aktywizacji zawodowej uchodźców, którzy będą do naszego regionu przyjeżdżać. To sprawi, że zabezpieczona ma być opieka dla dzieci, które trafią do szkół, przedszkoli, żłobków.

- Chcemy też stworzyć możliwość dla firm ukraińskich, które z wiadomych przyczyn nie mogą teraz prowadzić produkcji na terenie swojego kraju. Będą jednak musieli kiedyś ją przywrócić. Żeby nie zaczynali od zera, chcemy dać im możliwość pracy tutaj. Stworzy to również dodatkowe miejsca pracy - mówi wiceprezes WSSE.
- Obserwujemy bohaterstwo narodu ukraińskiego i barbarzyństwo Rosjan. Na skutek działań wojennych, do Polski przybyło kilkaset tysięcy uchodźców, jesteśmy kluczowym krajem dla udzielania im pomocy. Oferujemy konkretne wsparcie również na poziomie samorządowym – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko. - Jako Województwo Dolnośląskie jesteśmy od początku zaangażowani w pomoc naszym sąsiadom. Jako samorząd województwa podjęliśmy bardzo konkretne działania. Przede wszystkim przyjmujemy uchodźców do lokali w ramach naszych spółek uzdrowiskowych. Mamy miejsca już dzisiaj przygotowane do zagospodarowania. To są miejsca przygotowane tu i teraz. Jeśli będzie potrzebne więcej miejsc, to będzie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Panem Wojewodą.

Sytuacja jest dynamiczna i jak zapowiadają przedstawiciele wałbrzyskiej strefy, działania będą elastyczne, dopasowane do aktualnej sytuacji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
3
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
18%
Złości
4
24%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group