Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Strefy gier

Poniedziałek, 30 września 2019, 11:34
Aktualizacja: Wtorek, 1 października 2019, 8:30
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Strefy gier
Fot. organizatorzy
Gdy podwórko było całym światem, królowały na nim różne gry i zabawy. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest najzdrowszą i najprostszą forma rozwoju fizycznego oraz emocjonalnego.

Gry i zabawy podwórkowe rozwijają zarówno sprawność jak i kreatywność. Uczą pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz zdrowego współzawodnictwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz rodziców utworzono w Szczawnie – Zdroju kreatywną strefę gier chodnikowych sfinansowaną w ramach budżetu obywatelskiego Starostwa Powiatu Wałbrzyskiego. Kwota 15.000 zł została przeznaczona na zorganizowanie gry miejskiej, konkursu plastycznego i fotograficznego oraz stref gier. Ideą tego projektu jest wykorzystanie znanych i lubianych gier podwórkowych oraz planszowych takich jak klasy czy chińczyk w dużym formacie i przeniesienie ich na chodnik. Dzięki temu przedsięwzięciu chodnik przed Miejską Szkołą Podstawową oraz teren ogrodu w Miejskim Przedszkolu w Szczawnie – Zdroju wzbogaciły się o kolorowego chińczyka, klasy oraz duże szachy. Projekt pod nazwą „Rodzinne pożegnanie lata" został stworzony przez Radną Rady Miejskiej w Szczawnie – Zdroju Edytę Pantol przy współpracy z MKS Szczawno-Zdrój.

Sądząc po zainteresowaniu, mamy nadzieję, że gry chodnikowe wpłyną na atrakcyjność tych miejsc oraz urozmaicą zajęcia pozalekcyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group