Czytających: 5476

Europa: Studenci PWSZ pokonali Niemców i awansowali do ćwierćfinałów

Niedziela, 15 lipca 2012, 20:05
Aktualizacja: 20:06
Podczas I Europejskich Igrzysk Studenckich, które odbywają się w hiszpańskiej Cordobie, studenci PWSZ Wałbrzych w meczu piłki nożnej pokonali Uniwersytet Bochum 2–0 i awansowali dalej.

Nasi najpierw ulegli studentom z Finlandii, by w drugim meczu pokonać Irlandczyków. O awansie miał zadecydować mecz ze studentami niemieckimi.

Wałbrzyszanie zaczęli mecz w składzie: Wodzyński - Paweł Sokół, Łaski, G. Michalak, D. Michalak - Wojtarowicz, Morawski, Rytko, Tobiasz - Sobczyk, Udod.

Już w 8. minucie po golu Morawskiego nasi wyszli na prowadzenie. Od 12 minuty graliśmy z przewagą jednego gracza, bowiem sędzia wyrzucił z boiska piłkarza z Bochum. Wałbrzyszanie dyktowali warunki gry. W końcówce pierwszej odsłony mocniej zaatakowali nasi przeciwnicy, ale po 35 minutach gry wałbrzyszanie prowadzili 1-0.

W drugich 35 minutach na boisku działo się wiele. Kiedy na murawie zaznaczyła się przewaga Niemców, wtedy nasi zadali cios. W 57. minucie drugiego gola dla PWSZ zdobył Grzegorz Michalak. Na boisku pojawili się Kmieciak oraz Niemczyk. Wałbrzyszanie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.

To zwycięstwo dało naszym piłkarzom awans do ćwierćfinału. Wraz z nami z grupy awansowali studenci z Finlandii, którzy w ostatnim meczu uporali się z Irlandczykami.