Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Studenci PWSZ Wałbrzych wrócili z pleneru

Czwartek, 4 października 2018, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: Studenci PWSZ Wałbrzych wrócili z pleneru
Fot. użyczone
Tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego zakończył się pierwszy plener malarski studentów Architektury wnętrz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Został on zorganizowany dzięki projektowi „Stawiamy na kształcenie praktyczne!”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Studenci obecnego trzeciego roku pod opieka merytoryczną artystek dr Małgorzaty Wiszniowskiej i dr Katarzyny Gemborys zanurzyli się w świcie malarstwa plenerowego. Warsztaty trwały 5 dni i odbyły się w Świeradowie Zdroju. Dzięki projektowi studenci nie tylko mieli zagwarantowany nocleg oraz wyżywienia, ale co ogromnie istotne, farby olejne, podobrazia, bloki akwarelowe, profesjonalne pędzle, szpachle, a także kredki tuszowe i akwarelowe.
- To dzięki takim wyjazdom studenci i my wykładowcy mamy możliwość oddać się bez reszty działaniom twórczym, zarówno indywidualnym jak i grupowym. Jest czas na wspólne dyskusje, eksperymenty i analizy zrealizowanych prac, ale także odrobinę relaksu w mniej formalnej atmosferze tłumaczy dr Małgorzata Wiszniowska. - Pomimo tego, że w pierwsze dwa dni pogoda nam nie dopisywała powstały naprawdę wyjątkowe prace. Zaangażowanie studentów, doprowadziło do naprawdę zaskakujących efektów końcowych, co spowodowało, że wróciłam z tegorocznego pleneru zbudowana i z nowym zapałem do pracy. Już teraz zapraszamy wszystkich pracowników i studentów na planowaną wystawę malarstwa plenerowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group