Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3352
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Studenci z dyplomami

Środa, 10 lipca 2019, 10:47
Aktualizacja: 16:05
Autor: red
Wałbrzych: Studenci z dyplomami
Fot. PWSZ Wałbrzych
We wtorek 9 lipca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego. Po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii uczelni wręczono dyplomy absolwentom pielęgniarstwa i architektury wnętrz. Uroczystości przewodniczył rektor dr hab. Piotr Jurek.

W szczelnie wypełnionym Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc zgromadzili się studenci i absolwenci wraz z rodzinami, władze uczelni, kadra dydaktyczna oraz przedstawiciele władz miasta. Wśród tak zaszczytnego gremium, dyplomy ukończenia studiów otrzymało wczoraj w sumie 205 osób. Byli to absolwenci studiów I stopnia kierunków: administracja, pedagogika, filologia, kosmetologia, architektura wnętrz i pielęgniarstwo oraz absolwenci studiów II stopnia – administracji i logistyki. Wręczono także dyplomy ukończenia studiów podyplomowych absolwentom kierunków: Lean Management Toolbox i ubezpieczenia społeczne.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów uroczystości było uhonorowanie absolwentów pielęgniarstwa, którzy w tradycyjnych uniformach odebrali nie tylko dyplom, ale i pielęgniarski czepek – w symboliczny sposób nadający im godność wykonywania zawodu. Mury uczelni opuściło w sumie 33 absolwentów pielęgniarstwa, wśród których znalazło się również kilku panów. Jest to wielki sukces uczelni, gdyż na rynku pracy od dawna brakuje wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej.

Uroczystość wręczenia dyplomów uświetnił swoim przemówieniem rektor dr hab. Piotr Jurek, który podkreślił, że dyplomatorium jest drugim najważniejszym statutowym świętem uczelni, kiedy to rozbrzmiewa radosna pieśń studencka „Gaudeamus igitur”. Radość z nowych absolwentów wyrazili również Artur Mazurkiewicz – przewodniczący Rady Uczelni, Małgorzata Kowalik – wicedyrektor Instytutu Zdrowia oraz zastępca prezydenta miasta dr Sylwia Bielawska. Pani prezydent podkreśliła jak istotny jest wkład uczelni w rozwój subregionu wałbrzyskiego i zapewniła, że jej drzwi są zawsze otwarte dla absolwentów, którzy mają pomysł na rozwój Wałbrzycha.

Dyplomatorium uroczyście zakończyło rok akademicki 2018/2019, jednak trwają już aktywne przygotowania do kolejnego. Do końca lipca prowadzona jest rekrutacja na studia I i II stopnia. W przypadku niewyczerpania limitu miejsc otwarty zostanie drugi nabór, trwający do 20 września. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie: www.pwsz.com.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group