Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Student logistyki z PWSZ podpisał umowę z NSK

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 lutego 2018, 8:15
Autor: red
Fot. PWSZ Wałbrzych
W Sali Kolumnowej PWSZ AS została podpisana umowa pomiędzy NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. a studentem II roku logistyki Mateuszem Jakubczakiem – dotycząca realizacji zajęć praktycznych w przedsiębiorstwie, w ramach studiów dualnych.

W uroczystości udział wzięli: ze strony Uczelni: J.M. dr hab. Piotr Jurek, Rektor PWSZ AS, dr Małgorzata Babińska, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, mgr Jan Zwierko, Kanclerz PWSZ AS, dr Beata Detyna, pełnomocnik Rektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego, dr Agnieszka Mroczek-Czetwertyńska, zastępca dyrektora Instytutu Przyrodniczo-Technicznego; ze strony NSK: Piotr Sylwestrzak, lider ds. planowania i logistyki/koordynator ds. celnych oraz Miłosz Cader, specjalista HR.

Podpisana umowa dotyczy realizacji zajęć praktycznych w NSK, w ciągu dwóch kolejnych lat. W bieżącym roku akademickim Mateusz Jakubczak będzie realizował jeden dzień zajęć w przedsiębiorstwie, a przez cztery dni będzie uczestniczył w zajęciach na Uczelni. W przyszłym roku akademickim liczba zajęć praktycznych w NSK wzrośnie do dwóch, a na ostatnim roku studiów do trzech dni w tygodniu.

Spotkanie było okazją do złożenia studentowi logistyki gratulacji i życzeń - aby forma studiów dualnych znacząco przyczyniła się do rozwoju kompetencji zawodowych i spełniła Jego oczekiwania.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~magister inżynier 23-02-2018 8:32
Świetnie firma zyskała jelenia na stanowisko specjalista ds. przynieś, podaj, pozamiataj. I tow dodatku za darmo.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 23-02-2018 9:40
No to on bedzie zapieprzal, a reszta bedzie spijac smietanke z jego pracy. Standard na strefie... bedziesz tylko wycieruchem, bez poparcia PO daleko nie zajedziesz. W koncu sam odejdziesz i zalozysz swoja dzialalnosc. Kwestia czasu kiedy do tego dojdziesz.
~a gdzie fanfary? 23-02-2018 11:23
Szacowne grono nie ma nic mądrzejszego do roboty?
~adf 23-02-2018 12:37
Jak zwykle przygłupy z opozycji stękają i zazdroszczą
~kl 23-02-2018 13:16
Tyle nazwisk przy okazji wymieniono a tu ponoć o studenta chodzi i może o nim słów kilka!?. Ale coż tam, on mało jeszcze ważny!|sarkazm|
~feniks 23-02-2018 14:38
Lol...toz to istne swieto narodowe, zeby studentowi logistyki z pwsz udalo sie dostac na praktyki do tak wielkiej i szanowanej korporacji. Po odbytych praktykach bedzie mial mowlizosc podpisania umowy z firma posredniczaca i rozpoczecia swojej cudownej przygody i zdobycia doswiadczenia zawodowego. Jesli sie sprawdzi to za 5 lat bedzie mogl startowac o prawo do zatrudnienia bezposrednio u pracodawcy. Gratulacje!! Niech zyje strefa!!! Hip hip h*ja!!
~do Artur 23-02-2018 19:09
Nie bądź zazdrosny, może następnym razem zdasz maturę i pójdziesz na studia.
~A.M.M. 23-02-2018 19:49
Ludzie skąd takie komentarze, za przeproszeniem g***o wiecie jak będzie wyglądała realizacja takich praktyk, czy będzie zarabiał czy nie i czy będzie podawał kawe czy siedział za biurkiem i rządził takimi debilami jak wy, bo pisząc takie komentarze szara rzeczywistość pokazuje że nie nadajecie się do niczego, wolałabym oszczędzić sobie takich komentarzy bo nie interesuje mnie dzisiejsze parcie na gównoburzę ^^ jaka tworzycie ale to jakiś smieszny paradoks, tak potrafią tylko ludzie którzy nie osiagneli niczego, tak was boli d*** ze tak młody chłopak juz w tym wieku osiągnie doświadczenie i zamiast składać długopisy jak wiekszość z was do siedemdziesiątki, to w wieku 30 lat będzie siedział z dupą w domu i liczył kase bo sam sobie na to zapracował !
~Kij wam w oko ! 23-02-2018 20:34
Koledze gratuluję wyników i życzę sukcesów - masz jasno sprecyzowane cele zawodowe więc powodzenia ! Zazdrosnym kretynom bez ambicji .... tego nie życzę . Jeśli którykolwiek z Was ma umiejętności w zakresie logistyki zapraszam do siebie 7000 na rękę i dodatki ale za konkretne umiejętności w tym zakresie ( ogarniacie słowo logistyka ? ) .
~Janosik 23-02-2018 21:28
Sz.P. System dualny miał już swoje miejsce w naszym rejonie w kształceniu kadr na Politechnice Wrocławskiej na filii w Świdnicy i w Wałbrzychu pod koniec lat 70. Zatrudnieni w zakładach pracownicy kształcili się w systemie wieczorowym na Politechnice. Wówczas każdy znaczący dla gospodarki zakład wysyłał swoich pracowników na Politechnikę (kierunki :elektrotechnika, włókiennictwo, mechanika). Współcześnie system dualny przejęto od Niemców (Berufsakademie). Polega na naprzemiennym kształceniu na uczelni i odbywaniu praktyk w zakładach. Ale u nas system natrafia na trudności natury logistycznej. Nie ma zatrudnienia i praktyk dla studentów w okolicznych zakładach. Jak widać radość po niebiosa z całym gronem uczelnianym jeśli choć jeden student otrzyma praktykę. Jak nie kochać "demokracji ludu"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group