Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukcesy artystyczne uczniów z Boguszowa–Gorc

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 21 kwietnia 2012, 13:31
Aktualizacja: 13:31
Autor: red
Fot. UM Boguszów–Gorce
Tegoroczny XVII Międzynarodowy Konkurs Piosenki „Novopacký Slavíček” odbył się 12 kwietnia. Jego pomysłodawcą i twórcą są Alena i Pawel Matějovscy, nauczycielka i dyrektor Gimnazjum i Średniej Szkoły Pedagogicznej w Novej Pace.

To nie przypadek, że czeski konkurs po raz czwarty przyniósł sukces Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach, w której każdego roku pojawiają się nowe talenty promujące szkołę . Wzięło w nim udział pięcioro naszych uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Przygotowaniem uczniów do konkursu zajmowała się nauczycielka muzyki Danuta Foryś.

I miejsce i „Złote Pasmo” zdobył najmłodszy uczestnik - Mateusz Nowak za śpiew i interpretację muzyczną.

II miejsce przypadło Wiktorii Szymczyk, zdobywczyni „Srebrnego Pasma” za wyraz artystyczny i choreografię.

III miejsce i „Brązowe Pasmo” otrzymały: Emilia Koniszewska w kategorii – soliści oraz Paula Rotman i Kinga Rynia w kategorii duety.

Tradycją stał się fakt, że zarówno czescy słuchacze, jak i jury konkursu, było zachwycone występem naszych młodych artystów, nagradzając ich okrzykami i gromkimi brawami.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie - Gorcach szczyci się tym, że wielokrotnie sięgała po najwyższe laury „Złotego Slavíčka”, który od 2011 roku otrzymał nowe miano: „Złote, Srebrne i Brązowe Pasmo” w Międzynarodowym Konkursie w Novej Pace.

W ciągu czterech minionych lat po najwyższe nagrody sięgali: Sara Obroca – 2009, Andrzej Śmierciak – 2010. Emilia Koniszewska - 2011 oraz Mateusz Nowak – 2012. „Srebrnego Slavíčka” zdobyli: Patrycja Piekarczyk – 2009, Julia Cismasz i Patrycja Piekarczyk – 2011 i Wiktoria Szymczyk – 2012. „Brązowego Slavíčka” zdobyły: Adrianna Knisz w duecie z Paulą Rotman - 2011, Emilia Koniszewska –solo, Paula Rotman i Kinga Rynia – duet 2012 oraz wyróżnienie: Maria Lewandowska – 2009, Emilia Koniszewska -2010. Nagroda Specjalna –Emilia Koniszewska, Mateusz Kozłowski i Dawid Woźniak - tercet – 2011.

Źródło: www.boguszow-gorce.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group