Wałbrzych: Sukcesy Michała

Czwartek, 28 kwietnia 2011, 14:12
Aktualizacja: 14:14
Michał Szymczak (z lewej) odnosi coraz większe sukcesy
Młody wałbrzyszanin Michał Szymczak wziął udział w międzynarodowych mistrzostwach Czech w racketlonie.

17-letni wałbrzyszanin wystąpił w międzynarodowych mistrzostwach w Czechach, gdzie w kategorii do 21 lat (junior 21) zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Przypominamy, że Michał to wicemistrz świata w kategorii do 16 lat w racketlonie, a racketlon to dyscyplina, na którą składa się tenis stołowy, badminton, squash i tenis ziemny. W zawodach brali udział zawodnicy z Austrii, Węgier, Niemiec, Czech, Szwajcarii, Szwecji, Belgii, Rosji, Turcji i wielu innych krajów.

Ponadto Michał Szymczak startował w turnieju krajowym w swojej koronnej dyscyplinie, jaką jest badminton (kat. junior), który odbył się w Sobótce. W grze indywidualnej zajął I miejsce, a w grze podwójnej wywalczył II miejsce. Obecnie Michał uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach.