Czytających: 4200

Kraj: Sukcesy motocrossowców w Nowym Kościele

Czwartek, 2 sierpnia 2012, 14:25
Aktualizacja: 14:26
Również zawodnicy sekcji motocrossu WSM Chełmiec wywalczyli miejsca na podium podczas Rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej i Pucharu Polski rozegranych na torze motocrossowym koło Złotoryi.

To był bardzo udany weekend dla naszych zawodników, którzy rywalizowali w Nowym Kościele w zawodach Cross Country z czołowymi zawodnikami z kraju. W Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej, które odbyły się w sobotę w klasie Młodzik 10-15 lat na motocyklach do 85 cm3, nasz klub wystawił 4 zawodników. Po godzinie ścigania w kurzu i pełnym słońcu, dwóch naszych zawodników wywalczyło miejsca na podium: II miejsce zajął Krystian Szostak na motocyklu Yamaha, natomiast III miejsce wywalczył Kacper Borkowski na Hondzie.

Podobna sytuacja miała miejsce w klasie Junior 14-19 lat do 250 cm3, w której po półtorej godziny ścigania, dwóch z naszych trzech startujących zawodników, stanęło na podium: II miejsce zajął Sebastian Krawczyk na motocyklu Yamaha, a III miejsce zajął Bartek Szutowski na motocyklu Honda - obecnie lider klasyfikacji generalnej. O wielkim pechu może mówić kolejny nasz zawodnik w tej klasie Paweł Bocheński, który zaliczył wywrotkę i zajął niewdzięczne 4. miejsce, wjeżdżając na metę 2 sek. za trzecim Bartkiem.

W niedzielę natomiast została rozegrana Runda Pucharu Polski, w której po raz pierwszy w klasie Junior wystartował Sebastian Krawczyk. Był to bardzo udany debiut naszego młodego zawodnika, który w trakcie dwóch godzin ciężkiej rywalizacji dysponował bardzo szybkim tempem i ostatecznie wywalczył II miejsce.