Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4350
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sukcesy wałbrzyskich par

Sobota, 23 grudnia 2017, 11:51
Autor: PAW
Wałbrzych: Sukcesy wałbrzyskich par
Fot. użyczone
Koniec roku to okres podsumowań i planowania lat kolejnych. Tancerze UKTS CORDEX, tradycyjnie już, reprezentowali Wałbrzych na parkietach w kraju i za granicą. Miniony rok był jednak szczególny. Tancerze tańca towarzyskiego rozpoczęli rywalizację w wyższych kategoriach wiekowych i w cyklach Grand Prix Polski i Grand Prix DanceSport Europe.

Para Bartosz Rudyj i Aleksandra Zając świetnie zadebiutowali na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 14 – 15 latków nieoczekiwanie zajmując wysoką 8 lokatę. To rozbudziło aspiracje spróbowania sił w cyklu Grand Prix Polski. Udane starty w GPP i reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy Północnej uplasowały parę na 4 miejscu w stylu standard (przy minimalnej stracie 10 punktów do miejsca 3) i 6 miejscu w tańcach latynoamerykańskich. Uplasowanie się w pierwszej szóstce par Grand Prix dało parze awans do najwyższej dla tej grupy wiekowej, mistrzowskiej krajowej klasy sportowej „A". Tym samym para Bartosz Rudyj (14 lat) i Aleksandra Zając (13 lat), są najmłodszymi tancerzami w historii Wałbrzycha, którzy osiągnęli krajową klasę mistrzowską.

Kolejnym ogromnym sukcesem CORDEXu było zdobycie 1 miejsca w europejskim cyklu Grand Prix DanceSport Europe w obu stylach tanecznych przez parę Michał Michalski i Emilia Homenda. Po udanych startach w Brnie, Hradec Kralove i finale we Lwowie, wałbrzyska para stanęła wśród wszystkich laureatów tego prestiżowego cyklu. Szczęście było tym większe, że w starszych kategoriach również zwyciężyły pary polski, także wśród par z Krakowa i Warszawy, Wałbrzych zaznaczył swoją obecność na europejskich parkietach.

Pozostałe pary także osiągały sukcesy efektem czego były kolejne awanse do wyższych klas tanecznych. Doskonałym obrazem tego co dzieje się w CORDEXowym tanecznym życiu był weekend 9-10 grudnia gdy tancerze hip-hop'owi rywalizowali w Pradze, w Wejherowie Bartosz i Ola walczyli o utrzymanie czołowych miejsc w rankingu Grand Prix Polski, Michał i Emilka rywalizowali we Lwowie i z flagami w ręku odbierali statuetki za 1 miejsce GP DSE, a para Szymon Żałko – Marta Kruszyńska zwyciężała na turnieju w Wieliczce przybliżając się tym samym do osiągnięcia maksymalnej dla nich, klasy tanecznej „B". Cieszy nas także, że szeregi wałbrzyskich tancerzy zasilają kolejni utalentowani młodzi ludzie, którzy w ramach sportu przygotowawczego rozpoczęli rywalizację na turniejach, zdobywając swoje pierwsze medale, a poziomem wyszkolenia znacząco wyróżniali się na tle pozostałym dolnośląskich tancerzy.

W uznaniu sukcesów 2017 r. Europejska Federacja Sportu Tanecznego [DSE] przyznała UKTS CORDEX organizację w roku 2018 Grand Prix Europy w kat. Dzieci i Juniorów i European National Teams Match (imprezy w randze Drużynowych Mistrzostw Europy)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group