Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Super sportowe wydarzenie odbędzie się w Wałbrzychu

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 14:49
Aktualizacja: 16:55
Autor: red
Wałbrzych: Super sportowe wydarzenie odbędzie się w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Już wkrótce KFA Miners Krause Wałbrzych zorganizuje w Wałbrzychu wyjątkowe sportowe wydarzenie.

10 czerwca o godzinie 16.00 na stadionie Aqua Zdroju odbędzie się drugi super mecz drużyny footballu amerykańskiego Miners Krause Wałbrzych.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Górnicy z Wałbrzycha w pięknym stylu pokonali drużynę Jaguars Kąty Wrocławskie. Tym razem przeciwnikami drużyny Miners będzie drużyna z Niemiec, z partnerskiego miasta Freiberg Phantoms.

O rosnącej coraz bardziej popularności i zainteresowaniu tym sportem najlepiej świadczy fakt, że na pierwszy mecz w Wałbrzychu sprzedano 1000 biletów, które trafiły do dystrybucji i zostały sprzedane w bardzo krótkim czasie. Futbol amerykański jest obecny w Polsce od 10 lat. W chwili obecnej systematycznie rosnąca liczba klubów futbolu amerykańskiego podzielona jest na 4 ligi. Warto zaznaczyć, że na terenie wałbrzyskiego Aqua-Zdroju zgrupowanie miała Reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim, trenowała tu również jedna z najlepszych polskich drużyn ligowych - Panthers Wrocław.

Pierwszy w Wałbrzychu mecz futbolu amerykańskiego, będący debiutem drużyny Miners Wałbrzych, okazał się wyjątkowo udany. Nasza drużyna wygrała 34:6.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group