Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Świąteczna premiera Teatrzyku Trele Morele

Środa, 20 grudnia 2017, 7:32
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Świąteczna premiera Teatrzyku Trele Morele
Fot. użyczone
Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, to w Boguszowie–Gorcach już poczuć można było magię tych wyjątkowych dni. A wszystko to za sprawą Teatrzyku Trele Morele, który ogłosił Wesołą Nowinę – bo właśnie taki tytuł nosi najnowsza, bożonarodzeniowa premiera grupy z Miejskiej Biblioteki Publicznej–Centrum Kultury.

Podczas premiery, która odbyła się w Centrum „Witold”, na scenie z wdziękiem zaprezentowało się blisko 30 młodych artystów (Maja Rogowska, Krzysztof Rumiński, Antonina Kowalska, Martyna Majek, Nina Czyżowska, Anna Majek, Wiktoria Kłos, Dawid Lubiński, Julia Kunach, Aleksandra Sazanowicz, Marzena Olejniczak, Kalina Szuba, Agnieszka Bielak, Weronika Majek, Dawid Mazurek, Damian Lubiński, Jan Wańczyk, Filip Krejner, Julian Grochocki, Aleksandra Winnik, Patrycja Bąbel, Marta Świątek, Hanna Płonka, Adrianna Czupyk, Julia Kuźma, Marta Kaczmarek, Zuzanna Ciągło, Anna Gwiazda). Dzieci i młodzież przygotowywały się pod kierunkiem Katarzyny Bernaś (scenariusz i reżyseria) oraz Katarzyny Pierzchały (przygotowanie wokalno-muzyczne).

Młodsi adepci sztuki teatralnej wcielili się w postacie jasełkowe. Były więc wesołe pląsy aniołków, harce niesfornych diabłów, dostojnie zaprezentowali się Maryja z Dzieciątkiem i z Józefem. Byli oczywiście i Trzej Królowie - w wersji boguszowskiego teatrzyku - w turbanach na głowie. A wszystko to okraszone zostało kolędami i pastorałkami w wykonaniu młodzieżowej części grupy Trele Morele, która śpiewająco wcieliła się w Kolędników.

Do wspólnego świętowania na widowni CK-K zasiadło blisko 200 osób, w tym rodzice, krewni, przyjaciele grupy oraz zaproszeni goście, którzy nagrodzili młodych aktorów oraz instruktorki grupy gromkimi brawami oraz mnóstwem słodkich łakoci.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group