Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Świąteczna Zbiórka Krwi

Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 11:00
Aktualizacja: 13:41
Autor: Michalina
Wałbrzych: Świąteczna Zbiórka Krwi
Fot. Michalina
W niedzielę, w pasażu Galerii Victoria odbyła się Świąteczna Zbiórka Krwi oraz Świąteczny Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Od godziny 11 do 18 można było tam oddać krew, a także zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Inicjatywa została podjęta przez Fundację Prawno– Pedagogiczną DAR przy współpracy z Dolnośląskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

-Działamy dzisiaj ze zdwojoną siłą- wyjaśniał istotę akcji jeden z inicjatorów, Patryk Piekaj- Można tutaj nie tylko oddać krew, ale także pomóc w inny sposób- zarejestrować siebie jako osobę chętną do oddania szpiku kostnego. Jest to pierwsza akcja naszej fundacji związana z potrzebą oddawania szpiku, chcieliśmy dzisiaj sprawdzić, z jakim się spotka odzewem i już wiemy, że na pewno ją powielimy.

Frekwencja w świątecznej zbiórce była bardzo zadowalająca. Krew oddało ponad trzydzieści osób, a prawie pięćdziesiąt określiło się, jako zainteresowanych rejestracją wśród dawców szpiku i poddało badaniom sprawdzającym ich kod genetyczny DNA. Najliczniejszą grupę stanowiły osoby dwudziesto- , trzydziestoletnie. W akcję zaangażowana była spora ilość ludzi- ośmiu pracowników Centrum Krwiodawstwa oraz sześciu wolontariuszy Fundacji DAR.

-Bardzo ważne jest miejsce, w którym dzisiaj zlokalizowaliśmy zbiórkę. W tym miejscu galerii przechodzi najwięcej osób- dodawał drugi organizator akcji- Tomasz Burnat- Staramy się być jak najbliżej ludzi.

To kolejna udana zbiórka krwi w Wałbrzychu. Jednak to wciąż mało w porównaniu z ogromem potrzeb w tym zakresie. Więc zamiast komercjalizować Boże Narodzenie, zastanówmy się czego naprawdę powinny uczyć nas te święta- dobra i umiejętności oddania innym części siebie.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group