Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Świebodzice: Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych

Piątek, 12 grudnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:14
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Świebodzice: Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych
Fot. www.swiebodzice.pl
Tańszy transport zbiorowy dla członków rodzin wielodzietnych – taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji Rady Miejskiej. Decyzja podyktowana jest wdrożeniem programu dla rodzin z trójką lub większą liczbą potomstwa, który wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.

W efekcie przyjęcia uchwały wprowadzającej na terenie Świebodzic programu socjalnego na rzecz wspierania rodzin wielodzietnych, radni przystąpili do wymiernego określenia przysługujących im zniżek i bonifikat. Pierwszym etapem programu było uwzględnienie zniżek na przejazdy komunikacją miejską, ponieważ właśnie te ulgi były jednym z najczęściej wnioskowanych postulatów, które zgłaszały osoby ubiegające się o tzw. Kartę Dużej Rodziny.

W związku z wprowadzoną uchwałą ujednolicona została cena biletu jednorazowego, który od dnia 1 stycznia 2015 r. kosztował będzie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, 50 groszy. Zmniejszeniu uległa również cena biletu miesięcznego. Członkowie rodzin wielodzietnych będą mogły nabyć go za kwotę 30 zł.

Wprowadzenie zniżek na przejazdy komunikacją to bardzo ważny, choć nie ostatni, krok w kierunku realizacji programu pomocowego. Już w styczniu planowane są kolejne zniżki, tym razem za korzystanie z oferty zajęć kulturalnych oraz obiektów sportowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group