Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice debiutują na giełdzie

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 5 października 2012, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Masterform S.A., świebodzicka firma zajmująca się mechaniką precyzyjną, to pierwszy podmiot w mieście, który wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych. 8 października 2012r. obligacje spółki zadebiutują na rynku Catalyst.

Masterform istnieje od 1998 roku, to rodzinna firma, założona przez świebodziczan Beatę i Roberta Zawadzkich. Zajmuje się precyzyjną obróbką materiałów metalowych przy użyciu najnowocześniejszych maszyn sterowanych numerycznie. Wyroby Masterform są wykorzystywane przez takie znane marki jak Audi, VW, Siemens czy General Electric. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest ponad 150 osób, to głównie mieszkańcy Świebodzic.

Debiut giełdowy to ważny etap w rozwoju spółki, bo zbiega się w czasie z wprowadzeniem na rynek produktu pod własną marką - jest nim wysokociśnieniowa pompa hydrauliczna.

- To dla nas niewątpliwie przełom – podkreśla Robert Zawadzki, Prezes Zarządu Masterform S.A. - Lata pracy, by nasze usługi spełniały normy światowe, doprowadziły do momentu, w którym gotowi jesteśmy podjąć kolejne wyzwania. Wchodzimy na giełdę. Od teraz spółka rozpocznie zupełnie nowy rozdział.

- To kluczowy moment nie tylko dla rozwoju spółki, ale także i całego miasta – mówi z uznaniem burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.Masterform jest pierwszą firmą w mieście, która debiutuje na parkiecie, to wspaniała promocja dla Świebodzic i dowód na to, że innowacyjny biznes można z powodzeniem prowadzić także w małym mieście. Jestem pełen uznania i szacunku dla osiągnięć firmy.

Wydarzenia związane z debiutem Masterform na giełdzie można śledzić na stronie internetowej firmy: www.masterform.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group