Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5064
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Jedyny w swoim rodzaju

Sobota, 22 listopada 2014, 7:20
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Jedyny w swoim rodzaju
Fot. www.swiebodzice.pl
17 listopada, w sali Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach zorganizowano uroczystość, na której zaprezentowany został Kalendarz Artystów Świebodzic, wyjątkowy zbiór plastycznych dokonań mieszkańców miasta.

Wydawnictwo, składające się z dwunastu kart miesięcznych i trzech dodatkowych, na których zaprezentowane są wybrane prace poszczególnych artystów-amatorów, zostało opracowane przez Towarzystwo Miłośników Świebodzic dzięki dotacji z budżetu Gminy Świebodzice. Koordynatorem projektu czuwającym nad wyborem prac, oprawą graficzną i redakcją jest pan Witold Bajalski. To dzięki staraniom pana Witolda do udziału w projekcie udało się zaprosić dwunastkę wyjątkowych świebodziczan, którzy zdecydowali się okrasić kalendarz swoją twórczością.

Promocji niespotykanego dotąd wydawnictwa towarzyszyła szczególna oprawa. W poniedziałek, 17 listopada, w sali reprezentacyjnej MDK przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Świebodzic, panowie Marek Mikołajczak i Witold Bajalski wraz z burmistrzem Świebodzic Bogdanem Kożuchowiczem wręczyli dyplomy i okolicznościowe upominki w postaci książek artystom oraz osobom zaangażowanym w powstanie kalendarza.

Na kartach kalendarza znalazły się prace: Ryszarda Żurakowskiego, Mileny Kazek, Barbary Bednarek, Róży Stolarczyk, Edyty Kulpy, Iwony Błazik, Pawła Dziurzyńskiego, Barbary Kaliciak, Barbary Sztern, Bernadetty Dziwosz, Jana Palichleba i Grażyny Bernasińskiej.

Osoby zainteresowane kupnem kalendarza informujemy, że będzie on dostępny w dwóch punktach: kiosku przy ul. Żeromskiego 27 i księgarni w Rynku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group